به گرفتن عکس‌هايي بي‌کيفيت پايان دهيد!

سلام. اسم من اليوت مدريسِ و مشغول تدريس در کلاسي موفق به نامِ «به گرفتن عکس‌هايي بي‌کيفيت پايان دهيد!» در بخشِ امکاناتِ آموزشي دانشگاهِ نيومکزيکو هستم. اين کلاس در نتيجه واکنشِ من به کيفيتِ بسيار پايينِ عکس‌هاي پُست شده در اينترنت و بسياري از سايت‌هاي حرفه‌اي تشکيل شده است، که از نظر من، همه ما در مجموع در حال از دست دادن توانايي خود براي خلق عکس‌هايي فوق‌العاده هستيم. با ظهورِ فناوري‌هاي شگفت‌انگيزِ تلفنِ همراه و همين‌طور سنسورهاي بزرگي که هم‌اکنون در بيش‌تر دوربين‌هاي DSLR وجود دارند، گرفتن عکس‌هاي فوري خيلي راحت‌تر شده است. با اين حال مثل هميشه، هنوز هم عکس‌ گرفتن (که آثار هنري بزرگي محسوب مي‌شوند) کاري دشوار است. اما خود را سرزنش نکنيد، اين تقصير DNA شماست که نمي‌تواند نگاهي عکاسانه داشته باشد!
عکس بالا از مرگتِ نيوجرسي و رو به شهر آتلانتيک گرفته شده است. مهِ صبحگاهي، فضايي اتمسفري را در طلوع خورشيد خلق کرده است.

اليوت مدريسِ

1396\01\17

0

ادامه مقاله
وايت‌بالانس چيست؟

هميشه تعجبم از اين بوده است که چرا وقتي در محيط داخل از سوژه‌ها عکس مي‌گيريم، آن‌ها رو به زردي مي‌زنند؟ و يا اين که چرا فلش دوربين کاري مي‌کند که آن‌ها آبي به‌نظر برسند؟ در مجموع، شناخت و درکِ مفهومِ وايت‌بالانس و نحوه عملکرد آن در عکاسي ديجيتال بسيار مهم است، زيرا تنظيماتِ نادرست آن مي‌تواند عکس را خراب کرده، کست‌هاي رنگيِ ناخواسته‌اي را به آن اضافه کند و يا باعث شود که رنگ پوست‌ها بسيار غيرطبيعي به‌نظر برسند. در اين مقاله، توضيح خواهم داد که چگونه مي‌توان اين گزينه را روي دوربين‌تان تنظيم کرده و يا بعد از عکاسي، رنگ‌هاي دقيق‌تري داشته باشيد.

NASIM MANSUROV

1396\01\15

0

ادامه مقاله
10 راه برتر براي استفاده از زوايايِ مختلف در عکاسي

10 راه برتر براي استفاده از زوايايِ مختلف در عکاسي – در اين‌جا به‌طور خلاصه ده تا از موارد برتري که مي‌توانيد از آن طريق، پرسپکتيويِ متفاوت به عکس‌تان بدهيد، آورده شده است.

ePHOTOZine

1395\12\08

0

ادامه مقاله
چگونگي تستِ دوربين DSLR در سريع‌تري زمان ممکن به‌خاطر مشکلاتِ ناشي از فوکوسِ خودکار

در زير آسان‌ترين و سريع‌ترين راه براي تست اين که DSLRتان مشکل فوکوس خودکار دارد يا نه و همين‌طور پيشنهاداتي در خصوص رفع آن در صورت بروز مشکل، ارائه داده شده است. از اين تست مي‌توان براي تشخيص مشکلاتِ مربوط به فوکوس جلو (پيش‌فوکوس) و فوکوس عقب (پس‌فوکوس) در لنزي خاص و يا بدنه دوربين استفاده کرد. من در اين مقاله از دوربين نيکونِ D800E به‌عنوان دوربينِ مرجع استفاده مي‌کنم، اما از تمام دوربين‌هاي DSLR جديدِ مجهز به لايوويو (نماي زنده) هم مي‌توان براي اين تست استفاده کرد (حتي دوربين‌هاي DSLR غيرتخصصي نظير نيکون D3200 هم مجهز به حالتِ لايوويو هستند). چرا بايد دوربين‌‌تان را به‌خاطر مشکلاتِ ناشي از فوکوس خودکار تست کنيد. زيرا اگر دوربين يا لنزهاي‌ شما معيوب باشند و يا مشکلي در تنظيمات داشته باشند، ديگر قادر به گرفتن عکس‌هايي با وضوح بالا نخواهيد بود.

NASIM MANSUROV

1395\11\17

0

ادامه مقاله
آشنايي با مفهومِ ISO (راهنماي کار براي عکاسانِ مبتدي)

بدون شناخت از نحوه عملکردِ ISO و کاري که انجام مي‌دهد، گرفتن عکس‌هايي خوب با اين نوع دوربين‌ها بسيار دشوار است. ايزويِ دوربين يکي از سه رکن اصلي در عکاسي محسوب مي‌شود (دو مورد ديگر ديافراگم و سرعت شاتر هستند) و تمام عکاسان بايد شناخت کاملي از آن داشته و اطلاعاتِ بيش‌تري در مورد تجهيزات ونحو? عملکردِ آن کسب کنند. از آن‌جا که اين مقاله براي افراد مبتدي در زمين? عکاسي طراحي شده است، من سعي خواهم کرد که مقول? ISO را تا آن‌جا که امکان دارد به ساده‌ترين شيوه توضيح بدهم.

NASIM MANSUROV

1395\11\03

0

ادامه مقاله
گرفتن عکس‌هايِ خوب در شرايط نوريِ بد

عکاسانِ طبيعت و مناظرِ طبيعي اصولا در نور طبيعي يعني زيبا‌ترين نوري که ممکن است بيش‌تر از چند ساعت در روز هم طول نکشد، عکاسي مي‌کنند و همين مساله مي‌تواند مشکلاتي را براي افراد تازه‌کار ايجاد کند. بارها و بارها، غروب در پشت آسمان‌هاي ابري پنهان مي‌شود و تماشاي منظره‌اي که در بهترين حالتِ ممکن قرار دارد را غيرممکن مي‌سازد. وقتي آسمان خاکستري است و يا خورشيد درست در بالاي سر قرار دارد، الهام گرفتن از فضا براي انجام يک عکاسيِ باکيفيت دشوار خواهد بود. اميدوارم بتوانم در اين مقاله برخي از نکاتي که در هنگام عکاسي در شرايط بدِ نوري به من کمک کرده‌اند را با شما به اشتراک بگذارم، و اين چيزي است که هر عکاسي ممکن است در بعضي مواقع آن را تجربه کرده باشد.

Spencer Cox

1395\10\26

0

ادامه مقاله
نگاهي بر مفهوم ديافراگم - راهنمايي براي مبتديان

مفهوم ديافراگم يکي از سه رکن اصلي هنر عکاسي ست، دو رکن ديگر عبارتند از سرعت شاتر و ايزو.بدون شک يکي از بحث برانگيز ترين مفاهيم عکاسي همين ديافراگم است . چون با مات کردن پس زمينه موجب مي شود تا عکس عمق پيدا کند يا به طور معجزه آسايي همه چيز را مورد فوکوس قرار مي دهد.در اين مقاله به طور مختصر مبحث ديافراگم را مورد بررسي قرار مي دهيم.

NASIM MANSUROV

1395\08\03

0

ادامه مقاله
نگاهي بر مفهوم سرعت شاتر-راهنمايي براي مبتديان

سرعت شاتر يکي از سه رکن اصلي هنر عکاسي ست و دو رکن ديگر عبارتند از ايزو و ديافراگم.سرعت شاتر جادوگر دوربين شماست و با فريز کردن عملي يا مات کردن حرکتي ، تصاوير دراماتيک و خيره کننده اي به وجود مي آورد.در اين مقاله سعي بر آن است نکات مهم مربوط به سرعت شاتر به طور خلاصه بيان شود.

NASIM MANSUROV

1395\08\01

0

ادامه مقاله
تاثير غبار روي لنزهاي بوکه

دوست داريد بدانيد که غبار چه تاثيري روي لنزهاي بوکه مي گذارد؟ در اين مقاله قصد داريم بررسيهايي را بر روي لنز Nikon 70-200mm f/2.8G VR II انجام دهيم و ببينيم که وقتي غبار روي المان جلويي و المان عقبي لنز مي نشيند چه تاثيري روي لنزهاي بوکه مي گذارد.

Nasim Mansurov

1395\07\28

0

ادامه مقاله
نمودار ديافراگم لنز براي مبتديان

مفهوم ديافراگم براي افرادي که به تازگي وارد دنياي عکاسي مي شوند،کمي گمراه کننده است.بهتر است بدانيد ديافراگم متغيرهاي مختلفي را در عکس کنترل مي کند، از ميزان نور ثبت شده در عکس گرفته تا عمق ميداني که در ابتداي مسير عکاسي مهارت يابي در اين امر بسيار دشوار است.بدتر اينکه اعداد مربوط به فاصله کانوني ديافراگم مفهوم وارونه اي دارند.ديافراگم کم داراي عدد فاصله کانوني زيادي ست و ديافراگم بزرگ عدد فاصله کانوني کوچکي دارد.قطعا بسياري از عکاسها در ابتداي مسير در مواجهه با اين مفهوم بسيار سردرگم شده اند و مدتي طول کشيده تا در اين امر مسلط شوند.در اين مقاله نمودار مفيد و کاربردي براي مبتديان حوزه عکاسي ارائه شده که شامل مهمترين تاثيرات ديافراگم در عکاسي مي شود و رايج ترين عبارات مورد استفاده عکاسها براي توصيف عکسهايشان را نيز در بر مي گيرد.

photographylife.com

1395\07\25

0

ادامه مقاله
12 گام جهت ارتقاي عکاسي براي اينستاگرام

اگر شما در حال خواندن اين مقاله هستيد وعلاقه مند به عکاسي ديجيتال ، پس به احتمال زياد شما کاربر اينستاگرام هستيد،يکي از محبوب ترين رسانه هاي اجتماعي در زمينه عکس. تنها چهار سال پس از راه اندازي،اينستاگرام اکنون بيش از 300 ميليون کاربر دارد و کاربرانش همچنان در حال افزايش هستند.

Robin Ryan

1395\07\12

0

ادامه مقاله
شش روش براي استفاده خلاقانه از سرعت شاتر

بنابر دلايل متعددي، استفاده از کلمه سرعت شاتر، چندان صحيح نيست. يک شاتر هميشه با يک سرعت مشابه باز و بسته مي شود. نکته ام اينجاست که شاتر چقدر باز مي ماند و همين موضوع مي شود تعريف سرعت شاتر. در دوربين هاي کانن کارکرد سرعت شاتر به صورت TV نشان داده مي شود که مخفف کلمات ارزش زمان (Time Value) است و توضيح دقيق تري از مفهوم مورد بحث در اين مقاله را ارائه مي دهد. در اين مقاله مي خواهيم به اين نکته بپردازيم که چطور مي توان از لحظه اي که شاتر باز است به بهترين نحو استفاده کرد.

Barry J Brady

1395\06\28

0

ادامه مقاله
ده نکته براي کنترل حرکت در عکاسي زمان گريز (تايم لپس)

در اين مقاله تعريف جامع و مختصري از عکاسي زمان گريز و تکنيک هاي لازم براي سرعت شاتر و فيلمبرداري جهت کنترل حرکت بيان مي شوند.

Jim Goldstein

1395\06\27

0

ادامه مقاله
شش نکته براي گرفتن عکسهاي خارق العاده در مکانهاي توريستي شلوغ

تصور کنيد بعد از مدتها خيال پردازي حالا اين فرصت را يافته ايد تا با يک دوربين پيشرفته به تعطيلات برويد و وقتي قصد عکاسي از يک منظره زيبا را داريد ازدحام جمعيت مانع از عکاسي شما مي شود. به علت سهولت دسترسي همگان به انواع دوربين هاي عکاسي، اين سناريويي رايج است که همه عکاسان، چه حرفه اي و چه آماتور به هنگام عکاسي از مناظر توريستي زيبا با آن مواجه مي شوند. اما نااميد نشويد. به کمک نکات زير مي توانيد عکسهاي فوق العاده اي از سفرتان تهيه کنيد.

Suzi Pratt

1395\06\27

0

ادامه مقاله
نکاتي درباره چيدمان ارزان قيمت براي عکاسي از نوزادان

اگر به تازگي وارد حرفه عکاسي شده ايد و مخصوصا علاقمند به عکاسي از نوزادان هستيد،نکات زير به شما کمک خواهند کرد با صرف هزينه و زمان کمتر عکسهاي فوق العاده اي بگيريد.

Kim Kelley

1395\06\27

0

ادامه مقاله
نحوه ايجاد و استفاده از نور ملايم و شديد در محيط استوديو

هنگام تنظيم نور براي عکاسي در محيط استوديو بايد به اين نکته توجه داشته باشيد که چه تنظيماتي تاثير بهتري روي عکاسي شما خواهند داشت.نوري که شما استفاده خواهيد کرد در کدام دسته بندي قرار خواهد داشت،نور ملايم يا نور شديد؟

Craig Wagner

1395\06\01

0

ادامه مقاله
يافتن محلهاي مناسب براي پرتره هاي خانوادگي

وقتي قرار است به عنوان عکاس چند پرتره خانوادگي را ثبت کنيد معمولا اکثر مشتريان از شما مي پرسند آيا محل خاصي براي اين نوع عکسها داريد؟
قطعا تمام عکاسان چنين محلي دارند اما اينکه بخواهيد ازهمه مشتريان در يک محل عکس بگيريد از شهرت و کيفيت کارتان خواهد کاست و تکراري خواهد شد.پس بهتر است به طور مداوم گشتي در اطراف محل کار و زندگي تان بزنيد و فهرستي از مکانهاي مناسب براي عکاسي تهيه کنيد که مناسب شرايط و عکسهاي متفاوت هستند.

Hunter McRae

1395\05\30

0

ادامه مقاله
ده نکته براي عکاسي بهتر از غذاها

آيا تاکنون سعي کرده ايد از غذاها عکس بگيريد؟ اگر بله، پس حتماً متوجه شده ايد که چقدر دشوار است. در کنار اطمينان از تازه به نظر رسيدن غذاها، بايد نکات متعدد ديگري را هم رعايت کنيد. در اين مقاله راهنمايي براي عکاسي بهتر از غذاها ارائه مي شود.

Christina Peters

1395\05\30

0

ادامه مقاله
با اولين دوربين DSLR خود چه مي کنيد؟

در اين مقاله 9 نکته کاربردي براي استفاده از اولين دوربين DSLR که تهيه کرده ايد، ارائه مي شود.

Daniela Beddall

1395\05\26

0

ادامه مقاله
4 نکته مفيد براي نورپردازي مناسب فقط با استفاده از يک Speedlight

اگر از ايده کاربرد فلاش با دوربين عکاسي‌تان هراس داريد،حتماً اين مقاله را بخوانيد.
استفاده از فلاش الکترونيکي به همراه دوربين تأثير فوق‌العاده‌اي روي نتيجه نهايي عکس‌هاي شما خواهد داشت و گزينه‌هاي متعددي در دسترس شما قرار مي‌گيرد و واقعيت اين است که لازم نيست تجهيزات متعددي را با خود همراه داشته باشيد تا بتوانيد از قابليت‌هاي فلاش استفاده کنيد.در اصل اين مقاله به نحوه استفاده و کارايي‌هاي Canon 580 EXII Speedlite مي‌پردازد و اينکه چطور مي‌توانيد از تأثيرات نورافکني در عکس‌هاي خود بهره ببريد.

Suzi Pratt

1395\05\16

0

ادامه مقاله
کاربرد منوي سريع دوربين کانن براي تغيير تنظيمات

يکي از مهمترين نکات براي عکاسان مبتدي خلاص شدن از تنظيمات خودکار دوربين است.با اين کار بهتر مي توانيد از قابليتهاي حرفه اي دوربين خود استفاده کنيد.با اين حال يکي از دغدغه هاي نوعکاسان اين است که با کنار گذاشتن تنظيمات خودکار ،زمان بيشتري براي تنظيم سرعت شاتر،ديافراگم،تنظيم نور سفيد و نقاط کانوني صرف مي شود و گاهي به همين دليل فرصت مناسب براي گرفتن عکس دلخواه را از دست مي دهند.براي رفع اين مشکل،امروز نکته اي کاربردي بيان مي شود.

Meredith Clark

1395\05\14

0

ادامه مقاله
با استفاده از رنگهاي مکمل به عکسهايتان کنتراست بيفزاييد

وقتي به چيزهاي جالب در اطرافمان نگاه مي کنيم، معمولا واکنش نشان مي دهيم که اين واکنشها فيزيکي،احساسي يا معنوي هستند که هريک طيف گسترده اي را در بر ميگيرند.عکاس بايد با اين واکنشها اشنايي داشته باشد و مهم نيست در چه زمينه اي عکاسي مي کند.همان طور که سوژه هاي عکاسي متفاوتي وجود ارند، نحوه واکنش و نگرش به انها هم از سوي انسانها متفاوت است. به عنوان عکاس چه انگيزه اي سبب مي شود تا يک سوژه به نظرتان مناسب بيايد و سوژه اي ديگر نامناسب ؟

Branson Quenzer

1395\05\14

0

ادامه مقاله
چرا حتما بايد فيلتر پلاريزه داشته باشيد

آيا تاکنون برايتان جاي سوال بوده که عکاسان حرفه اي چطور عکسهايي با چنين شفافيت و وضوح بالا مي گيرند؟آنها از فيلتر پلاريزه استفاده مي کنند! به تصوير بالا دقت کنيد،امکان ندارد بدون اين فيلتر بتوان تصويري با چنين وضوح گرفت.
چه کسي فکر مي کرد که فقط با استفاده از يک قطعه نازک شيشه اي روي لنز بتوان چنين تحولي در عکاسي به وجود اورد؟
حتما بايد فيلتر پلاريزه داشته باشيد

Gavin Hardcastle

1395\05\14

0

ادامه مقاله
اين 9 نکته را بدانيد تا عکسهاي خيره کننده اي از طبيعت بگيريد

عکاسي از طبيعت يکي از سرگرميهاي جذاب است.با عکاسي از طبيعت متوجه نکات زيبايي از کره زمين مي شويد که ساير اوقات متوجه آن نبوده ايد چون با دقت بيشتري به اطراف مي نگريد و از زاويه متفاوتي همه چيز را ميبينيد

Will Nicholls

1395\05\12

0

ادامه مقاله
هفت نکته براي عکاسي بهتر از خط افق آسمان

وقتي درباره عکاسي از فضاي شهري گفتگو مي کنيم يکي از بهترين عکسها مربوط به نماي کامل از خط افق آسمان مي شود، عکسي که در دوردستها نماي ساختمانها و برج ها با آسمان ادغام شده اند. مراحل زير را اجرا کنيد تا عکسهاي بهتري از خط افق آسمان بگيريد.

Richard Schneider

1394\07\14

0

ادامه مقاله
پنج شيوه عالي براي يادگيري عکاسي

امروزه کتابها، وب سايتها، فيلم هاي آموزشي و رشته هاي متنوعي براي آموزش عکاسي در دسترس هستند که حتي ده سال پيش چنين فرصتي وجود نداشت. به علاوه براي توسعه مهارت عکاسي هم شيوه هاي مختلفي وجود دارند که هيچ کدام کاملاً صحيح يا اشتباه نيستند فقط کافي است متناسب ترين روش را براي خودتان بيابيد. در اين مقاله پنج روش مرسوم براي يادگيري و مهارت در عکاسي بيان مي شوند.

Gina Milicia

1394\07\14

0

ادامه مقاله
هفت نکته فوق العاده براي عکاسهاي مبتدي

يکي از بزرگترين اشتباهات عکاسان مبتدي خريد دوربين هاي گران قيمت در همان ابتداي کار است. اگر نتوانيد از طريق عکاسي، هزينه دوربين را جبران کنيد ضرر زيادي متحمل مي شويد. قبل از خريد چنين دوربيني به اين فکر کنيد که آيا مي توانيد با عکاسي از پس هزينه هاي دوربين برآييد؟ قطعاً شما به واسطه تجربه مي توانيد عکس هاي پر فروشي بگيريد نه در همين ابتداي راه.

Prathap DK

1394\07\14

0

ادامه مقاله
شش نکته براي يافتن مکان هاي کشف نشده براي عکاسي در شهرتان

وقتي عکاسي مي کنيد هيچ چيزي لذت بخش تر از اين نيست که مکان زيبايي بيابيد که تاکنون توسط ديگران کشف نشده است. هر عکاسي براي خودش يک مکان رويايي جهت عکاسي دارد. البته براي يافتن چنين مکان هايي لازم نيست هميشه به خارج از شهر برويد بلکه با کاربرد نکات زير به راحتي مي توانيد مکانهاي بکري براي خودتان کشف کنيد

Natalia Robert

1394\07\14

0

ادامه مقاله
پنج دليل براي يادگيري عکاسي با نوردهي طولاني

نوردهي طولاني يک تکنيک جالب و بسيار رضايت بخش است، که لازم است براي اين منظور از حالت دستي يا گاهي حالت اولويت شاتر براي کنترل سرعت شاتر استفاده کنيد.

Kevin Choi

1394\07\14

0

ادامه مقاله
پنج نکته براي عکاسي ماکرو تا عکسهاي خيره کننده اي بگيريد

در دنياي عکاسي ماکرو بيشتر مباحث مربوط هستند به جنبه فني اين نوع هنر عکاسي. مثلاً انتخاب لنز، استفاده از فلاش و حلقه هاي اکستندر بيشترين حجم مباحث را به خود اختصاص داده اند. اما در اين مقاله قصد داريم نکاتي را بيان کنيم که به شما کمک مي کنند تا بهتر از قبل بتوانيد عکسهاي ماکرو بگيريد. عکسهايي که تاثير گذار بوده و احساسات بيننده را به وجد بياورند.

Alex Morrison

1394\07\14

0

ادامه مقاله
ده نکته براي گرفتن عکسهاي فوق العاده در مراسم ازدواج

از دهه هشتاد و نود ميلادي به بعد بود که شيوه هاي عکاسي از مراسم ازدواج کاملاً متحول شد و امروزه شاهد عکسهاي فوق العاده اي هستيم که چيزي کم از اثر هنري ندارند. در اين مقاله ده نکته جالب براي ثبت چنين عکسهايي ذکر مي شوند.

Phillip Van Nostrand

1394\07\14

0

ادامه مقاله
نکاتي براي عکاسي از کودکان

احساسات کودکان بسيار خالص و ناب هستند، آنها با ذوق و شوق از دنياي اطراف خود لذت مي برند و پر انرژي هستند. وقتي شاد و خوشحال هستند، اين شادي به اطرافيان هم سرايت مي کند. کودکان يکي از بهترين سوژه هاي عکاسي هستند و البته مي دانيد که عکس گرفتن از کودکان دشواريهاي خاص خودش را دارد و براي اين منظور بايد برنامه ريزي کرد. در ادامه برخي نکات جهت عکاسي از کودکان بيان مي شوند.

Dawn Bell

1394\06\25

0

ادامه مقاله
پنج نکته براي اينکه عکسهاي زيبايي از مناظر طبيعي بگيريد

کساني که به عکاسي از طبيعت مي پردازند معمولاً صبح زود هنگام يا پايان روز را بهترين زمان براي عکاسي مي دانند و اين ها تنها ساعاتي هستند که نور روز براي عکاسي عالي است. پس تکليف چيست اگر که نتوانيم خود را موقع طلوع و غروب خورشيد به محل مورد نظر برسانيم خب اينجا نکته هايي سري براي شما بيان مي شوند که در اکثر مجلات عکاسي به آنها اشاره اي نشده است.

Branson Quenzer

1394\06\25

0

ادامه مقاله
نکاتي ساده براي عکس گرفتن از آبشارها

جاري بودن آب بر روي بستري از سنگها، لبه هاي تيز سنگها يا سرسبزي اطراف آب مي تواند منظره اي بسيار زيبا خلق کند. اما درست مثل ساير مناظر طبيعي، عکاسي از آبشار هم امري چالش برانگيز است. بهتر است با استفاده از نکات زير اين کار را به ساده ترين شکل ممکن انجام دهيد:

Kav Dadfar

1394\06\25

0

ادامه مقاله
سه راز خلق عکسهاي زيبا از طبيعت

راز اول: کدام يک از عناصر طبيعت بيش از همه مورد توجه شما است؟ حتماً در اين زمينه ايده مشخصي داريد، پس آنها را روي کاغذ بنويسيد و مي بينيد که به محض پياده سازي اين ايده ها روي کاغذ، اتفاق هاي جالبي رخ مي دهد.

Beth Jennings

1394\06\25

0

ادامه مقاله
چهار نکته براي لذت بردن از عکاسي

عکاسي چيست؟ ثبت لحظه اي بسيار کوتاه با تکنيکهاي خوب يا بد براي نشان دادن منظره اي. عکاسي يک هنر است. اينکه چرا خيلي از ما انسانها عکاسي را دوست داريم بر مي گردد به تمايل ما براي ثبت لحظات دوست داشتني و نشان دادن آن به ديگران. تجربه کردن در لحظه نيازمند سالها يادگيري اين نکته است که بدانيم چه زماني بهترين لحظه ثبت عکس است.

Alejandro Ruete

1394\06\25

0

ادامه مقاله
هفت گام براي خلق عکسهاي ضد نور در عکاسي خياباني

براي علاقمندان به عکاسي خيابان شکار تصاوير ضد نور يک غنيمت است که البته هر موضوعي براي اين منظور جالب نيست. در اينجا چند نکته بيان مي شود تا دفعه بعد که در خيابان قدم مي زنيد بتوانيد يک نيم رخ تاريک زيبا را در عکسهايتان ثبت کنيد.

1394\04\18

0

ادامه مقاله
نکاتي براي عکاسي از پارکها

پارکها مکان هاي فوق العاده اي براي گرفتن عکسهاي خاص و شگفت انگيز محسوب مي شوند. علاوه بر مناظر طبيعي زيبا، گاهي شاهد تعامل زيباي انسان و طبيعت مي شويد که همه اينها فرصت يک عکس خوب را فراهم مي کنند.

1394\04\18

0

ادامه مقاله
ده نکته براي عکاسي در فضاي شهري

عکاسي هنر است، با عکاسي چيزهايي مي بينيم که با چشمهاي خودمان آنها را قبلاً نديده بوديم، آسمان خراش ها، آسمان آبي بي انتها، افرداي از فرهنگهاي مختلف و به همين علت است که عکاسي در فضاي شهري اين چنين پرطرفدار است و شما را تشويق مي کند تا به ديدار ساير شهرها و فرهنگها نيز برويد.

1394\04\07

0

ادامه مقاله
عکاسي از اجسام در حال حرکت

در اين مقاله مي آموزيد که چگونه از اجسام در حال حرکت عکس بگيريد. عکاسي بسيار مهيج است و شما با عکس خود مي توانيد لحظه اي را ثبت کنيد که چشم انسان قادر به مشاهده آن نبوده است و چنين لحظه اي را براي ابد ثبت کنيد.

1394\04\07

0

ادامه مقاله
پنج نکته براي گرفتن عکسهاي طبيعي از کودکان

قرار دادن کودکان در وضعيت مناسب خيلي خيلي سخت تر از تعيين وضعيت عالي براي عکاسي از مدل ها است. وقتي مي خواهيد از کودکان عکس بگيريد بايد سعي کنيد تا آنجا که ممکن است عکسها حالت طبيعي داشته باشند پس سعي کنيد از آنها همان طور که هستند عکس بگيريد.

1394\04\07

0

ادامه مقاله
پنج راهکار ساده براي استفاده بهتر از نوردر استوديو

نور استوديو يکي از مهم ترين ابزارهاي هر عکاس است. به غير از دسترسي 24 ساعته به يک منبع نور با کيفيت، تکنيک ها و ابزارهاي مختلفي وجود دارند که به عکاس اجازه مي دهند تا نور مورد نياز عکس را دقيقاً طبق نظرش خلق کند. با اين حال تعدد اين ابزارها گاهي ممکن است شما را سردرگم کند و اين تفکر را به وجود آورد که به ابزارهاي بيشتري نياز داريد.

1394\04\07

0

ادامه مقاله
پنج راز خلق يک پرتره ضد نور عالي در فضاي آزاد

عکس هاي پرتره ضد نور را خيلي ها دوست دارند ، اما خيلي وقت ها گرفتن يک عکس ضدنور خوب خيلي مشکل مي شود . در اينجا روش هايي را براي گرفتن يک عکس پرتره ضد نور خوب در فضاي آزاد به شما مي گوييم .

شارپ ليزر

1394\04\04

0

ادامه مقاله

>

دانشنامه

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا