سه راز خلق عکسهاي زيبا از طبيعت

راز اول: کدام يک از عناصر طبيعت بيش از همه مورد توجه شما است؟ حتماً در اين زمينه ايده مشخصي داريد، پس آنها را روي کاغذ بنويسيد و مي بينيد که به محض پياده سازي اين ايده ها روي کاغذ، اتفاق هاي جالبي رخ مي دهد.

راز اول: کدام يک از عناصر طبيعت بيش از همه مورد توجه شما است؟ حتماً در اين زمينه ايده مشخصي داريد، پس آنها را روي کاغذ بنويسيد و مي بينيد که به محض پياده سازي اين ايده ها روي کاغذ، اتفاق هاي جالبي رخ مي دهد.
عاشق گلها هستيد؟ درختان را دوسنت داريد؟ نظرتان راجع به مثلاً‌قارچ هاي روييده در کف جنگل چيست؟ اصلاً‌ از پاسخ هاي خودتان خجالت نکشيد. همه را روي کاغذ بنويسد. هيچ کسي نخواهد ديد که شما چه نوشته ايد. شما هم براي خودتان علائقي داريد و... بايد آنها را پرورش دهيد. به اين ترتيب مي توانيد عکسهايي از طبيعت بگيريد که خودتان واقعاً به انها علاقه مند هستيد.

راز دوم: چقدر نزديک بودن به سوژه عکاسي کافي است؟
وقتي در حال عکاسي از طبيعت هستيد مي توانيد هر فاصله اي را که دوست داريد انتخاب کنيد، فقط کافي ست اين فاصله به حدي باشد که سوژه عکاسي تان در طبيعت به خوبي در عکس شما مشخص باشد.
اجازه دهيد اين گونه تعريف کنيم:
فاصله مناسب را نسبت به سوژه عکاسي تان در طبيعت پيدا کرده و اجازه بدهيد در فريم شما بر ساير موضوعات موجود در عکس برتري داشته باشد. مثلاً به عکس زير دقت کنيد. عکس اين درختان در بعد از ظهر يک روز آفتابي با فيلتر پلاريزه گرفته شده تا رنگ آبي آسمان کاملاً جلب توجه نمايد. نور موجود در اين عکس کاملاً طبيعي است. آيا باور مي کنيد که اين عکس فاقد هر نوع جلوه هاي ويژه بوده و در همان لحظه گرفتن، ثبت شده است؟
حدس بزنيد دوربين دراين لحظه چه تنظيماتي داشته است؟
ايزو 400 يا 100، چون در آن لحظه در دسترس بود! سرعت شاتر برابر بود با 125 را ثانيه يا کمي بيشتر. فاصله کانوني؟ به حدي که عمق ميدان ديد را حفظ کند، احتمالاً 11/F

راز سوم: کمي تکان بخوريد
وقتي قرار باشد از طبيعت عکاسي کنيد نبايد خيلي در جاي خود ثابت بمانيد و همين طور ميزان فاصله با سوژه عکاسي، زاويه دوربين و تنظيمات فني هم بايد متغير باشد. ايده هايي در ذهن داشته باشيد اما بدانيد وقتي در موقعيت قرار مي گيريد احتمالاً چيزهاي بهتري خواهيد ديد. ابتدا در اطراف قدم زده و از تماشاي طبيعت و مناظرش لذت ببريد. اصلاً شتاب زده عمل نکنيد چون وقتي صبر کنيد چيزهاي زيبايي خواهيد ديد.
وقتي چيزي توجه شما را جلب کرد، آنرا بررسي کنيد و ببينيد که چه عناصري در آن منظره خاص براي شما جذاب هستند. در عکاسي از طبيعت نکته کليدي ديدن و پيدا کردن مناظر زيبا، عناصر خاص و منحصر به فرد و يافتن تنظيمات صحيح براي نور و ترکيب بندي دوربين است.
اينها شيوه هاي جديدي هستند که هزينه اي هم ندارند، فقط کافياست کمي وقت گذاشته و به اطراف خوب نگاه کنيد.

>

دانشنامه

>

مقاله

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا