چهار نکته براي لذت بردن از عکاسي

عکاسي چيست؟ ثبت لحظه اي بسيار کوتاه با تکنيکهاي خوب يا بد براي نشان دادن منظره اي. عکاسي يک هنر است. اينکه چرا خيلي از ما انسانها عکاسي را دوست داريم بر مي گردد به تمايل ما براي ثبت لحظات دوست داشتني و نشان دادن آن به ديگران. تجربه کردن در لحظه نيازمند سالها يادگيري اين نکته است که بدانيم چه زماني بهترين لحظه ثبت عکس است.

عکاسي چيست؟ ثبت لحظه اي بسيار کوتاه با تکنيکهاي خوب يا بد براي نشان دادن منظره اي. عکاسي يک هنر است. اينکه چرا خيلي از ما انسانها عکاسي را دوست داريم بر مي گردد به تمايل ما براي ثبت لحظات دوست داشتني و نشان دادن آن به ديگران. تجربه کردن در لحظه نيازمند سالها يادگيري اين نکته است که بدانيم چه زماني بهترين لحظه ثبت عکس است.
...حضور داشتن
حضور داشتن به اين معنا است که از خودتان در يک لحظه به خصوص کاملاً آگاهي داشته باشيد. فقط نگاه کردن کافي نيست بلکه بايد خوب ببينيد- دقت کرده ايد وقتي فيلم نگاه مي کنيد خيلي بهتر ياد مي گيرد تا موقعي که کتاب مي خوانيد. تصاوير بيشتر از متون براي ما جذاب هستند. عکاسي به ما مي آموزد که خوب ببينيم، در واقع عکسهايي که موجب حيرت ما مي شوند، به راحتي در اطراف مان قابل دسترسي هستند، کافي ست با دقت ببينيم.
چشمهاي شما بهترين ابزار براي عکاسي هستند به آنها اعتماد کنيد. وقتي در لحظه عکاسي مي کنيد تمام زواياي صحنه را بررسي مي کنيد، خود را با آن هماهنگ مي کنيد، آنرا حس مي کنيد و سپس ثبتش مي کنيد و وقتي کسي به اين عکس نگاه مي کنيد دقيقاً خودش را در آن لحظه ثبت عکس مي تواند مجسم کند. انگار که آن لحظه او هم همراه شما بوده است.

...لحظات را تعقيب کنيد
اگر در محيط شلوغي عکاسي مي کنيد مثلاً در خيابان، بايد خيلي سرعت عمل داشته باشيد، درست مثل وقتي که طرحي به ذهن تان خطور مي کند و بايد همان لحظه آنرا روي کاغذ پياده کنيد. بايد ياد بگيريم که لحظات را تعقيب کنيم و بايد در لحظه حضور داشته باشيم. اما اگر با صحنه زيبايي مواجه شديد و دوربين همراهتان نبود يا باطري آن تمام شده بود، هيچ مساله اي نيست، کافي ست آن لحظه را در ذهن خود ثبت کنيد به همين سادگي، چون در اکثر موارد چنين صحنه هايي در اطراف ما مجدداً تکرار مي شوند و در چنين مواقعي ديگر مي دانيد که بايد خودتان را براي چه چيزي مهيا کنيد و مي توانيد عکسي فوق العاده ثبت کنيد.

....از احساستان آگاه باشيد
اگر صحنه اي که تماشا مي کنيد موجب عصبانيت شما مي شود، پس عصباني شده و خشم را به تصوير بکشيد. از وزن دوربيني که در دست داريد آگاه باشيد. از لحظه فشردن کليد شاترآگاه باشيد. سوژه عکاسي تان را بررسي کنيد. آيا احساسات موجود در آن تصوير روي شما هم تاثيرگذار است؟ مثلاً وقتي از عروس و داماد عکس مي گيريد آيا خوشحال هستيد؟ چه چيزي موجب خوشحالي تان مي شود؟ خنده آنها؟ لازم نيست در رابطه با اين احساسات کاري انجام دهيد، بگذاريد در درون شما جاري شوند. تصاويري را که دوست داريد، بگيريد. يک لحظه را در يک عکس ثبت کنيد و کاملاً از احساستان نسبت به آن آگاه باشيد. در لحظه حضور داشته باشيد.
....از ساير حواستان هم استفاده کنيد
تا حدودي مي توانيد ساير احساساتتان را هم همراه با عکسي که مي گيريد، منتقل کنيد. اين يکي از بزرگترين چالشهاي عکاسي است. بو، مزه، لمس کردن، شنوايي. به نظر بسياري، عکس کامل عکسي است که ساير حواس را هم به ببيننده منتقل کند. چنين عکسي خيلي مهارت لازم دارد که هر کسي به آن دست نمي يابد. اما اگر مي خواهيد عکاس چيره دستي شويد، يادگيري عکاسي در ابعاد گسترده بهترين شيوه است.

>

دانشنامه

>

مقاله

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا