هفت گام براي خلق عکسهاي ضد نور در عکاسي خياباني

براي علاقمندان به عکاسي خيابان شکار تصاوير ضد نور يک غنيمت است که البته هر موضوعي براي اين منظور جالب نيست. در اينجا چند نکته بيان مي شود تا دفعه بعد که در خيابان قدم مي زنيد بتوانيد يک نيم رخ تاريک زيبا را در عکسهايتان ثبت کنيد.

براي علاقمندان به عکاسي خيابان شکار تصاوير ضد نور يک غنيمت است که البته هر موضوعي براي اين منظور جالب نيست. در اينجا چند نکته بيان مي شود تا دفعه بعد که در خيابان قدم مي زنيد بتوانيد يک نيم رخ تاريک زيبا را در عکسهايتان ثبت کنيد.
دوربين تان آماده باشد.
براي گرفتن سبک عکس ضد نور قبل از هر چيزي دوربين شما بايد کاملاً آماده باشد.
فلاش دوربين بايد خاموش باشد. سعي کنيد پس زمينه اي انتخاب کنيد که مناسب هايلايتها باشد اگر در وضعيت مناسبي با موضوع عکاسي تان قرار داشته باشيد جزئيات زيادي در عکس قابل مشاهده خواهد بود و هايلايتهاي پس زمينه خيلي چشمگير نمي شوند. کافي ست دوربين شما روي گزينه Spot metering تنظيم باشد. به علاوه مي توانيد از روش اندازه گيري متوسط استفاده کرده و وقتي موضوع در وضعيت مناسبي از نظر ميزان نور قرار گرفت و حالت ضد نور آن رضايت بخش بود، فوراً عکس بگيريد. استفاده از فاصله کانوني (Focus) هم جالب است. مي توانيد خودتان وضعيت هايلايتها را ارزيابي کرده و به صورت دستي روي موضوع عکاسي Focus کنيد يا اگر در وضعيت Aperture prioty (اولويت با گشادي لنز) عکاسي کنيد ميزان گشادي لنز خود را روي عدد بزرگ تنظيم کنيد تا بيشترين بخش صحنه اي که قصد عکاسي از آنرا داريد در وضعيت Focus قرار گيرد.

از کم رنگ کردن هايلايتها هراسي نداشته باشيد
در پاراگراف بالا اشاره شد که براي جلوگيري از جلب توجه هايلايتها حتماً در موقعيت صحيحي قرار بگيريد و اگر مي خواهيد در برابر طلوع يا غروب خورشيد يا نور ماه عکاسي کنيد حتماً بايد اين نکته را بخاطر بسپاريد. در ساير مواقع بهتر است خيلي به هايلايتها توجه نکرده و به فکر افکت هاي دراماتيک باشيد مگر اينکه جزئيات در پس زمينه جذابيت بيشتري به عکس شما بدهند. عکس ضد نور شما در يک پس زمينه سفيد و فاقد جزئيات مزاحم چشمگيرتر خواهد بود.
سعي کنيد ياد بگيريد که يک عکس ضد نور خوب چگونه بايد باشد
اکنون شما اصول کار براي گرفتن يک عکس ضد نور خوب را مي دانيد. اين ساده ترين بخش کار بود. مهم ترين قسمت اين است که بتوانيد موضوع قوي براي عکاسي را در نگاه اول تشخيص دهيد پس کاملاً حواس خود را جمع کنيد! عناصر زيادي در اين مورد نقش دارند. شما بايد بتوانيد بلافاصله شکل ها را تشخيص دهيد. اگر موضوع عکاسي رو به شما است يا پشت آن به شما است بايد بين بدن و بازوها فاصله اي وجود داشته باشد و پاها هم بايد به خوبي از هم فاصله داشته باشند. اگر در حال عکس گرفتن از کسي هستيد که به سمت کناري خود نگاه مي کند اجزاي صورت او بايد کاملاً واضح باشند.

از موانع اجتناب کنيد
از وجود موانع در جلو يا پشت موضوع عکاسي تان خودداري کنيد. زمان سنجي بسيار مهم است. ضد نورهاي حاصل حاصل از موانع موجود در صحنه مي توانند عکس شما را خراب کنند.
براي گرفتن بهترين عکس، حالت متناسب با آن را فراهم کنيد.
سعي کنيد مقداري افکت اضافه کنيد
وجود پرتوهاي اندکي از خورشيد مي تواند افکت زيبايي به عکس ضد نور شما بيفزايد و توانايي عکاسي شما را نشان دهد.
از روش مينيماليستي استفاده کنيد.
يک بنا يا منظره شهري جالب پيدا کنيد و منتظر شويد تا فردي وارد فريم شما شود. حتي يک عنصر انساني هم مي تواند به نقطه کانوني تبديل شود.
تنظيم دوربين در عالي ترين شرايط
اگر با استفاده از نور موجود در محيط بسته عکاسي مي کنيد به راحتي مي توانيد با تنظيم کنتراست، هيلايتها، سايه ها و بک اسلايدرها يک تصوير رويايي را در عکس خود ثبت کنيد.

>

دانشنامه

>

مقاله

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا