نکاتي براي عکاسي از پارکها

پارکها مکان هاي فوق العاده اي براي گرفتن عکسهاي خاص و شگفت انگيز محسوب مي شوند. علاوه بر مناظر طبيعي زيبا، گاهي شاهد تعامل زيباي انسان و طبيعت مي شويد که همه اينها فرصت يک عکس خوب را فراهم مي کنند.

پارکها مکان هاي فوق العاده اي براي گرفتن عکسهاي خاص و شگفت انگيز محسوب مي شوند. علاوه بر مناظر طبيعي زيبا، گاهي شاهد تعامل زيباي انسان و طبيعت مي شويد که همه اينها فرصت يک عکس خوب را فراهم مي کنند.

به کمک اين چند نکته ساده مي توانيد عکسهاي زيبايي از طبيعت بگيريد.

به قوانين توجه کنيد
گاهي مشاهده مي کنيد که در پارکها علائمي در رابطه با عکاسي نصب شده اند. در اکثر مواقع که هدف شما از عکاسي، هدف تجاري نباشد مشکلي وجود نخواهد داشت اما در هر حال به علائم مربوط به عکاسي که در پارکهاي عمومي نصب مي شوند حتماً توجه داشته باشيد واگر در پي فروش عکسها هستيد به قوانين مربوطه توجه کنيد. مثلاً در برخي قسمتهاي رويال پارک در لندن اجازه عکاسي براي کاربرد در مقالات داده مي شود اما براي اهداف تجاري، عکاسي ممنوع است و به اين معناست که مي توان از عکسهاي رويال پاک به همراه مطالبي يا ويژگيهايي درباره اين پارک استفاده کرد و اگر عکسي از اين پارک به همراه مطالبي يا ويژگيهايي درباره اين پارک استفاده کرد و اگر عکسي از اين پارک گرفتهايد و قصد فروش آنرا داريد حتماً بايد قوانين مرتبط را چک کنيد.

در مورد عکسها انتخابي عمل کنيد
نکته خوب عکس گرفتن در پارک اين است که موضوعات متعددي در دسترس شما قرار دارند گلها، درختان، حيوانات، مجسمه ها و حتي افراد مختلف که همگي فرصت عالي براي عکس گرفتن از همه چيزهايي که مي بينيد به اين فکر کنيد که مثلاً اين پارک معرف چه چيزي ست و به خاطر چه چيزهايي که مي بينيد به اين فکر کنيد که مثلاً اين پارک معرف چه چيزي ست و به خاطر چه چيزهايي شهرت دارد و روي موضوعات اندکي متمرکز شويد که متمايز باشيند. و اين يعني گرفتن عکسهايي که ويژگيهاي خاصي را نشان مي دهند و متفاوت از صدها نمونه عکس عادي ديگري هستند که از اين پارک گرفته شده اند.

به دنبال جزئيات باشيد
خيلي راحت مي توان عکسهايي گرفت که همه چيز را به بيننده نشان دهد اما گاهي عکسهايي که واقعاً متفاوت هستند جزئياتي دارند که اکثر افراد متوجه آن نشده اند. به جاي ساده رد شدن از مناظر اطراف، کمي دقيق تر به آنها نگاه کنيد و خيلي با دقت جزئيات درختان، گلها، برگها يا مجسمه ها ار بررسي کنيد. در پايان نه تنها عکسهاي زيبايي خواهيد داشت بلکه مي توانيد انها را به خوبي هم به فروش برسانيد

لحظات خاص را ثبت کنيد
وقتي زوجي عاشقانه يکديگر را در آغوش مي گيرند. وقتي بچه ها مشغول فوتبال بازي کردن هستند. لحظه اي که پرندگان ناگهان پرواز مي کنند. چنين لحظاتي مي توانند جلوه خاصي به عکسهاي شما بدهند و نکته متمايزي از پارک را به تصوير بکشند. پس به تعامل انسانها با يکديگر، تعامل حيوانات با طبيعت و لحظات خاص در طبيعت دقيق تر نگاه کنيد.

برنامه ريزي بسيار مهم است
درست مثل ساير اوقات عکاسي در سفر، گاهي شما بايد صبور باشيد و منتظر لحظه مناسب براي عکس گرفتن بمانيد. حتي اگر عکسي گرفتيد که نور مناسبي نداشت يا رضايت بخش نبود، باز هم صبر کنيد يا اينکه زمان ديگري مجدداً مراجعه کنيد. نکته مهم اين است که هر روز نبايد وقت زيادي براي عکاسي صرف کنيد بلکه زمانهاي معيني را براي اين منظور در نظر بگيريد.

پارکها مکان عالي براي تمرين هر نوع عکاسي هستند. اغلب اوقات به راحتي موضوعات مناسبي پيدا مي کنيد واين يعني به سادگي مي توانيد مهارت عکاسي تان را تقويت کنيد.

>

دانشنامه

>

مقاله

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا