به گرفتن عکس‌هايي بي‌کيفيت پايان دهيد!

سلام. اسم من اليوت مدريسِ و مشغول تدريس در کلاسي موفق به نامِ «به گرفتن عکس‌هايي بي‌کيفيت پايان دهيد!» در بخشِ امکاناتِ آموزشي دانشگاهِ نيومکزيکو هستم. اين کلاس در نتيجه واکنشِ من به کيفيتِ بسيار پايينِ عکس‌هاي پُست شده در اينترنت و بسياري از سايت‌هاي حرفه‌اي تشکيل شده است، که از نظر من، همه ما در مجموع در حال از دست دادن توانايي خود براي خلق عکس‌هايي فوق‌العاده هستيم. با ظهورِ فناوري‌هاي شگفت‌انگيزِ تلفنِ همراه و همين‌طور سنسورهاي بزرگي که هم‌اکنون در بيش‌تر دوربين‌هاي DSLR وجود دارند، گرفتن عکس‌هاي فوري خيلي راحت‌تر شده است. با اين حال مثل هميشه، هنوز هم عکس‌ گرفتن (که آثار هنري بزرگي محسوب مي‌شوند) کاري دشوار است. اما خود را سرزنش نکنيد، اين تقصير DNA شماست که نمي‌تواند نگاهي عکاسانه داشته باشد!
عکس بالا از مرگتِ نيوجرسي و رو به شهر آتلانتيک گرفته شده است. مهِ صبحگاهي، فضايي اتمسفري را در طلوع خورشيد خلق کرده است.

معضل – زيست‌شناسيِ درمانده ما
چشم‌هاي ما براي عکاسي طراحي نشده‌اند. چشم‌هاي 50-55 ميلي‌متري ما که چشم‌هايي فوق‌العاده هستند، براي پيدا کردن غذا و حفاظت از ما در برابر خوردن شدن توسط گربه‌سانان، طراحي شده‌اند. اين تمرين کوچک را امتحان کنيد. به جايي برويد که تعداد زيادي آدم آنجاست (هر جايي، مثل يک ميدان رژه، المپيک ريو، يک جشن يا مهماني). مکان ايده‌آلِ من اين است که يک جمعه شب در ساعتِ 6، در ميدانِ تايمز باشم. وقتي به آن‌جا رسيديد، 10 ثانيه چشم‌هاي خود را با خيال راحت ببنديد و سپس باز کنيد. چه مي‌بينيد؟ - چيزي که اجدادمان مي‌ديدند – دوزخِ مطلق! افرادي که به هيچ وجه هوش عکاسي ندارند، همه جزئيات را يافت کرده و عکسي واقعي خلق مي‌کنند، اما چشمي که از لحاظ عکاسي آموزش ديده است، طول مي‌کشد تا بتواند همه اين درهم برهمي‌ها را از هم تفکيک کند.
من شانس اين را داشتم که در سفرم، تعدادي حواصيلِ آبي بزرگ را ببينم. اين يکي از عکس‌هايي است که در آلباما و در نزديکي ساحل گرفته شده است.

The Fix Is In
حالا شخصي که هزاران دلار صرف تجهيزاتي کرده که فقط مي‌تواند عکس‌هايي کم‌ارزش با آن‌ها بگيرد، چه بايد بکند؟ جمله موردعلاقه‌اي که من در کلاسم نقل مي‌کنم، اين جمله هنري کارتيه برسون است: «10000 عکس اول شما، بدترين عکس‌هايتان هستند.» درست‌ترين چيزي که مي‌دانم همين است. جمله‌اي که در کلاس‌هايم مي‌گويم اين است که، «دوربين، کم‌اهميت‌ترين بخشِ عکاسي است». کفرآميز است! چگونه مي‌تواند اين‌طور باشد؟ يعني اين دوربين نيست که عکس مي‌گيرد؟ نه، اين شما هستيد که عکس را خلق مي‌کنيد! در واقع اين ذهن شماست که با تجمعِ ميليون‌ها عکسي که قبلا ديده است، صدها ورق دفترچه راهنمايِ خوانده شده، رفتن به کلاس‌هاي برگزار شده، هزاران هزار کتاب مطالعه شده و تعداد زيادي دوربين که تا آخرين لحظه مورد استفاده قرار گرفته‌اند، اين کار را انجام مي‌دهد.
اين عکس در غروبِ خوشيد در Spruce Run Reservoir نيوجرسي گرفته شده است. مرغ ماهيخوارِ سفيد که به من نزديک‌تر مي‌شد و اجازه مي‌داد که عکسي با جزئياتي دقيق‌تر را ثبت کنم. درواقع، اين انعکاس‌هاي زيبا و شبح‌وار روي آب هستند که اين عکس را مي‌سازند.
من يک بازي عکاسي به نامِ «عکس کجاست» ابداع کرده‌ام. اين بازي مثل بازي «والدي کجاست» است که در آن بازيکن بايد شخصي را ميان محدوده‌اي از درهم و برهمي‌ها و صحنه‌اي بسيار شلوغ و پرجعيت، شناسايي کند. بنابراين هر جا که باشيد، ماموريت‌تان اين خواهد بود (باز هم بدون دوربين) که ميان اين همه درهم برهمي‌هايِ موجود در محيط، عکس را پيدا کنيد. به بافت‌ها (مثلا کف‌پوش‌هايِ زيباي يک رستوران)، رنگ‌ها و اشباع و پيش‌خدمتِ زيبايي که سوشي‌هاي خوشمزه و غذاهاي ديگر را سرو مي‌کند، نگاه کنيد. اين بازي کوچک، چشم ذهنِ شمار را تقويت کرده و دقت بينايي‌تان را افزايش مي‌دهد، تا حدي که حتي زماني که در مکان رويايي‌تان قرار مي‌گيريد هم عکس‌هايي فوق‌العاده خلق خواهيد کرد.حرف‌هاي پاياني
مهم‌تر از همه چيز اين است که با خودتانِ مهربان باشيد. مگر اين که يک نابغه يا دانشمند باشيد، در اين صورت عکاسي مي‌تواند کاري بسيار دشوار باشد. هنگام اديت کردن عکس‌هايتان، اين نکته را به‌خاطر داشته باشيد: هر عکاسي که تا کنون مي‌زيسته است براي گرفتن عکس‌هايي فوق‌العاده و شگفت‌انگيز در تقلا و کشمکش بوده است، بله درست است، حتي نوابغ. به هر حال، شور و شوق و اشتياق، انرژي و موتوري است که شما را به سمت شکوه و عظمت سوق مي‌دهد. بيش تر اوقات عکاسي کنيد و اغلب از چيزهايي که دوست داريد عکس بگيريد. مثل يک راهب بودايي، با دوربين‌تان يکي شويد- همه چيز آن را ياد بگيريد تا بتوانيد در هر رشته‌اي که مي‌خواهيد عکاسي کنيد، بگذاريد به بخشي از ذهن‌تان تبديل شود. تشويق‌تان مي‌کنم که کوهي از اشتباهات انجام دهيد، اما از همه آن‌ها تجربه کسب کنيد. حالا بيرون بزنيد، لذت ببريد و عکس‌هايي فوق‌العاده را ثبت کنيد!!
حتي اگر اين عکس در طول سفرم هم گرفته نمي‌شد، باز هم مي‌توانست نورددهي مناسب و مکان فوق‌العاده‌اي که اين تصوير در آن ثبت شده است را نشان دهد.
اين عکس از قله اَنجل (قله فرشته) در نيومکزيکو و در جريان رعد و برقي چشم‌گير گرفته شده است.
تصاوير موجود در اين مقاله از سفر 7300 مايلي اخيرم در سرتاسر آمريکا و مسير برگشت از آن، گرفته شده‌اند.

>

دانشنامه

>

مقاله

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا