10 راه برتر براي استفاده از زوايايِ مختلف در عکاسي

10 راه برتر براي استفاده از زوايايِ مختلف در عکاسي – در اين‌جا به‌طور خلاصه ده تا از موارد برتري که مي‌توانيد از آن طريق، پرسپکتيويِ متفاوت به عکس‌تان بدهيد، آورده شده است.

1. بنشينيد
فرقي نمي‌کند روي کف زمين يا روي زمين، فورا نشسته و از سمت پايين به دوربين زاويه داده و درنتيجه عکس‌هايي جديد خلق کنيد. مثلا، وقتي که نشسته‌ايد، درخت‌ها و آدم‌ها مي‌توانند از شما بلندتر به‌نظر برسند و آن حس غرورآميز خود را نشان بدهند. اغلب اوقات عکاسي از خردسالان در حالت خيلي نشسته، طبيعي‌تر به‌نظر مي‌رسد، چون در اين صورت به جاي اين‌که بخواهيد دوربين را به سمت پايين نشانه بگيريد، با آن‌ها هم‌سطح خواهيد شد.

2. به دريا برويد
اگر يک دوربين ضد‌آب داريد، در حين سفر سري به دريا بزنيد. اگر دوست نداريد خيس شويد، فقط به سمت آب برويد و کنار آن بايستيد، و به جاي اين که مثلِ بيش‌تر مردمي که بيرون دريا هستند باشيد، از ساحل عکاسي کنيد. هم‌چنين مي‌توانيد سوارِِ هر نوع قايقي شده و ببينيد که چه تصاوير جذاب و زيبايي را مي‌توانيد از آن نقطه‌اي که قرار داريد از ساحل ثبت کنيد. يک سفرِ برنامه‌ريزي‌شده با قايق اين فرصت فوق‌العاده را هم به شما مي‌دهد که بتوانيد عکس‌هايي شگفت‌انگيز از حياتِ‌وحشي که در آن هستيد، ثبت کنيد. اگر به دريا مي‌رويد بدانيد که داشتن دوربيني مقاوم در برابر آب و هوا به اين معنا است که اين دوربين در مقابلِ پاششِ آب دريا هم مقاوم خواهد بود، اما يادتان باشد وقتي به خانه برگشتيد، کيتِ دوربين‌تان را از هر گونه بقاياي به جا مانده‌اي پاک کنيد
3. به ارتفاعات برويد
براي اين که نمايي خيره‌کننده از شهر يا منظره زير آن داشته باشيد، به بالاي نزديک‌ترين برج يا تپه‌اي که کنارتان قرار دارد، برويد. منظره شهرها در شب مثل صبح‌هاي مه‌آلودِ حومه شهر که در آن‌ها دره‌ها پَر از مه هستند و تنها قله کوه ديده مي‌شود، مي‌تواند گزينه خيلي خوبي باشد. براي اين که عکس‌تان از اين هم بهتر از آب در بيايد، يک عکس پانوراما بگيريد (موضوعي که در پايين صفحه به آن اشاره شده است).

4. يک نردبانِ متحرک با خود داشته باشيد
ممکن است احمقانه به‌نظر بيايد، اما اگر از اتفاقي در جايي شلوغ عکاسي مي‌کنيد که به‌خاطر آن افراد زيادي در آن‌جا جمع شده‌اند، مي‌توانيد بالاي نردبان رفته و از آن بالا عکس بگيريد. اين کار باعث مي‌شود که سرهاي مردم جلوي ديدتان را نگيرد و اين فرصت طلايي را خواهيد داشت که ديدي کلي از صحنه داشته باشيد. نردبان متحرک اين امکان را بهتان مي‌دهد که به چيزهايي که کمي بالاتر از شما هستند، نزديک‌تر شده و از سمت پايين به سمت آن‌ها نشانه بگيريد و اين مي‌تواند فرصتي باشد براي اين که از زاويه‌اي متفاوت از اشياءِ روزمره‌اي که اغلب اوقات در حالت مستقيم عکاسي مي‌شدند، عکس بگيريد.

5. زير آب برويد
اگر تجهيزات‌تان مناسب است، عکاسيِ زير آب را حتما امتحان کنيد. مجبور نيستيد حتما غواصي کنيد، خيلي راحت، مي‌توانيد يک دوربينِ مخصوصِ زيرآب خريده و در برکه يا سواحلِ کم‌عمق عکاسي کنيد. اين يک سرگرمي هم براي بچه‌هاست که با آن مشغول شوند.

6. دوربين‌تان را خيلي بالا نگه داريد
راحت‌ترين راه براي تغييرِ زاويه‌ديد اين است که دوربين را بالا بگيريد و از پرسپکتيوي ديگر از صحنه عکاسي کنيد. دوربين‌هاي مجهز به صفحه‌نمايشِ گردان بهتان اين امکان را مي‌دهند که هنگام عکاسي، حتي از زواياي خيلي بالا هم همه‌چيز را به‌طور کامل ببنيد.

7. تصويري وايدتر بگيريد
چرا وقتي مي‌توانيد پانوراما عکاسي کنيد، تنظيماتِ دوربين را روي استانداردِ 6*4 مي‌گذاريد؟ در حال حاضر با حالتِ پانوراماي داخل دوربين، مي‌توانيد خيلي راحت‌تر از گذشته، عکس‌هايي وايدتر بگيريد. تنها کاري که بايد انجام دهيد، انتخابِ گزينه Panorama Mode و رفت و برگشت دادنِ دوربين در جهتي است که مي‌خواهيد تصوير پانوراما را ثبت کنيد. سپس دوربين تمام تصاوير را به‌هم ديگر چسبانده و شما تصويري گسترده از صحنه عکاسي‌تان خواهيد داشت.

8. دراز بکشيد
اين کار هم ممکن است کمي خنده‌دار به‌نظر برسد، اما ارزشش را دارد، چون مي‌توانيد از زاويه چشمِ يک مورچه نگاه کرده و به نتايجي فوق‌العاده شگفت‌انگيز در عکاسي دست يابيد. اگر آسمان را در کادر خود داريد، از ديافراگمي بسته‌ استفاده کنيد تا عمقِ ميدان را به‌حداکثر رسانده و همه چشم‌ها را به عکس‌تان خيره کنيد. اين حالت براي عکس‌هاي ماکرو و کلوزآپ از حشرات و گياهان و يا هر چيز کوچک ديگري بر روي زمين، فوق‌العاده است.

9. از سمت پايين و از زير اشياء عکاسي کنيد
در اين حالت، دوربين‌تان در وضعيتي قرار مي‌گيرد که در حالي که پايين و روي زمين است، رو به سمت آسمان عکاسي مي‌کند. در اين حالت مثلا مي‌توانيد تصاويري بزرگ از گل‌ها را ثبت کنيد، زيرا اين‌طور به‌نظر مي‌رسد که آن‌ها به لنزتان تکيه داده‌اند و در عين‌حال، اين فرصت منحصر به فرد را هم خواهيد که بخشي بزرگي از آسمان را در عکس‌تان جا بدهيد.

10. از انعکاس‌ها استفاده کنيد
انعکاس‌ها مي‌توانند ابزاري عالي براي تغييرِ پرسپکتيو باشند. در کنار گزينه‌هاي آشکاري مانند مناظري که در گودال‌هاي کوچکِ آب يا برکه‌هاي آينه‌مانند منعکس شده‌اند، مي‌توانيد از انعکاس تصوير مردم چتر به دستِ درون آن‌ها و يا ساختمان‌هاي شيشه‌اي تازه‌ساختي که بناهايِ کمي‌ قديمي‌تر را منعکس مي‌کنند عکس بگيريد و يا در حين وزيدنِ باد روي سطح آبي که آن را از راکد بود در مي‌آورد، تصاويري انتزاعي‌تر خلق کنيد.

>

دانشنامه

>

مقاله

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا