شش نکته براي گرفتن عکسهاي خارق العاده در مکانهاي توريستي شلوغ

تصور کنيد بعد از مدتها خيال پردازي حالا اين فرصت را يافته ايد تا با يک دوربين پيشرفته به تعطيلات برويد و وقتي قصد عکاسي از يک منظره زيبا را داريد ازدحام جمعيت مانع از عکاسي شما مي شود. به علت سهولت دسترسي همگان به انواع دوربين هاي عکاسي، اين سناريويي رايج است که همه عکاسان، چه حرفه اي و چه آماتور به هنگام عکاسي از مناظر توريستي زيبا با آن مواجه مي شوند. اما نااميد نشويد. به کمک نکات زير مي توانيد عکسهاي فوق العاده اي از سفرتان تهيه کنيد.

1- از زاويه هاي مختلف عکس بگيريد
براي گرفتن يک عکس خاص و متفاوت، سوژه خود را از زاويه هاي مختلف بررسي کنيد. با مونوپاد از ارتفاع بالا عکس بگيريد. روي زانوهاي خود نشسته و از سوژه عکس بگيريد يا دوربين را روي صندلي تنظيم کرده و از سوژه عکس بگيريد. از روشهاي مختلف استفاده کنيد تا از زواياي متفاوت از سوژه تان عکس بگيريد. چنين تکنيکي به شما کمک مي کند تا شانس گرفتن عکس خاص افزايش يابد.
2- زمان عکاسي تان را با نور طبيعي روز هماهنگ کنيد
يکي از چالش هاي اصلي عکاسي در طبيعت، غلبه بر سايه هاي موجود به دليل عدم کنترل نور است. قطعاً به هنگام سفر دوست نداريد لوازم اضافه عکاسي به همراه داشته باشيد پس بهتر است از نور طبيعي روز به بهترين نحو استفاده کنيد. با استفاده از نرم افزارهايي مثل The photographers Ephemeris موقعيت خورشيد را در طول روز بررسي کرده و متناسب با آن به عکاسي بپردازيد. طلوع و غروب خورشيد يکي از بهترين لحظات براي عکاسي هستند اما ساير عکاسان هم قطعاً چنين تصوري دارند!

3- جايي برويد که جمعيت کمتري آنجا مي روند.
اگر جمعيت در يک نقطه توريستي به صورت متراکم جمع شده باشد به دنبال نقطه ديگري باشيد که کمتر کسي به آن توجه دارد. به اين ترتيب شانس بيشتري براي گرفتن عکسهاي خاص خواهيد داشت و چون کمتر کسي به نقطه مورد عکاسي شما توجه دارد مي توانيد با خيال راحت عکسهاي بيشتري بگيريد. به علاوه صبور بودن و منتظر ماندن براي کم شدن تراکم جمعيت، يکي ديگر از نکات براي گرفتن عکسهاي خاص است.
4- با لنزهاي زوم کننده روي جزئيات فوکوس کنيد
مهارتهاي عکاسي تان را به چالش بکشيد و با خلاقيت تمام و با استفاده از لنزهاي ماکرو يا زوم کننده به عکاسي بپردازيد. عکاسي با طول کانوني بيشتر اين فرصت را به شما مي دهد تا جزئيات را بهتر به تصوير بکشيد، نکته اي که توسط بسياري از افراد ناديده گرفته مي شود چون مشغول سلفي گرفتن يا عکسهايي با زاويه باز هستند. به تصوير کشيدن جزئيات، زيبايي خاصي به عکسهاي شما مي دهد و زوم کردن روي اين جزئيات باعث مي شود تا ساير عناصر ناخواسته در عکس، حذف شوند.
5- از حضور ساير توريستها به نفع خود در عکستان استفاده کنيد
به جاي اينکه ساير توريستهاي موجود در اطرافتان را به عنوان مانع و مزاحم عکاسي تان ببينيد، سعي کنيد آنها را به جزئي از عکستان تبديل کنيد. دوربين خود را در جهتي که ساير توريستها ايستاده اند بگيريد. آنها سريع واکنش نشان داده و خود را از سر راه عکاسي تان کنار مي کشند اما شما سرعت عمل به خرج دهيد و از آنها در حالت طبيعي شان عکس بگيريد. نکته اينجاست که بايد مثل عکاس يک مجله خبري فکر کنيد و حضور توريستها را به عنوان يک لحظه ناب براي به تصوير کشيدن يک مکان توريستي در نظر بگيريد.

6- از افراد محلي عکسهاي پرتره يا انتخابي بگيريد.
در اطراف مکانهاي توريستي تعداد زيادي افراد بومي را به شکل نگهبان، گارد امنيتي، فروشنده، راننده تاکسي و غيره مشاهده خواهيد کرد. اگر واقعاً به دنبال عکسهاي خاصي هستيد، عکس گرفتن از اين افراد را مد نظر قرار دهيد آن هم در يک مکان توريستي، حتي مي توانيد به آنها نزديک شده و يک عکس پرتره بگيريد. اگر زبان آن منطقه را نمي دانيد مي توانيد با استفاده از زبان بدن، مقصود خود را به افراد بومي برسانيد. به کمک عکسهاي پرتره نه تنها تصاوير خلاقانه اي ثبت خواهيد کرد بلکه فرصتي براي آشنايي و گفتگو با افراد بومي خواهيد داشت و شايد بتوانيد ايده هاي خلاقانه ديگري در آن محدوده بيابيد.

>

دانشنامه

>

مقاله

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا