نکاتي درباره چيدمان ارزان قيمت براي عکاسي از نوزادان

اگر به تازگي وارد حرفه عکاسي شده ايد و مخصوصا علاقمند به عکاسي از نوزادان هستيد،نکات زير به شما کمک خواهند کرد با صرف هزينه و زمان کمتر عکسهاي فوق العاده اي بگيريد.

چيدمان
اول از همه، شما به چيزي نياز داريد تا کودک را روي آن قرار دهيد، چيزي که کمي نرم و قابل انعطاف باشد .بسياري از عکاسان حرفه اي پتوهاي گران قيمتي براي اين منظور خريداري مي کنند اما شما لازم نيست چنين هزينه اي صرف کنيد.با يک پتوي ساده و کمي چيدمان زيبا هم کارتان راه مي افتد.
مي توانيد چند لايه پتوي ساده و تک رنگ مثلا سياه،سفيد و کرم را روي هم قرار داده و به عنوان پس زمينه کار از انها استفاده کنيد.پتوهاي تک رنگ باعث سادگي عکس و تمرکز روي سوژه مي شوند به هر حال در نهايت اين يک انتخاب شخصي ست و مي توانيد از پتوهاي رنگي هم استفاده کنيد اما دقت داشته باشيد که رنگهاي خنثي را انتخاب کنيد چون مثلا رنگهاي سبز،قرمز و صورتي روشن روي پوست صورت نوزاد بازتاب داشته و رنگ چهره اش را تحت تاثير قرار مي دهند.

پس زمينه
مي توانيد ملحفه اي را که روي پتوها انداخته ايد به صورت ممتد به بالا کشيده و به جايي متصل کنيد تا پس زمينه اي يکدست داشته باشيد.براي اين منظور مي توانيد از گيره لباس براي متصل کردن پتو يا ملحفه به جايي در بالاي سر کودک استفاده کنيد.اگر در منزل مشتري عکاسي مي کنيد گزينه هاي بيشتري براي اين منظور در اختيار خواهيد داشت.
عکاسي به سبک زندگي روزمره
عکاسي به سبک روزمره زندگي موضوعي ست که اخيرا محبوبيت فراواني يافته است.اين نوع عکاسي يعني عکس گرفتن از افراد خانواده در حالتهاي روزمره زندگي شان بدون دخل وتصرف در ژست آنها . هرچند که مي توانيد اشياي محيط را مرتب و منظم کنيد تا پس زمينه اي زيبا داشته باشيد يا حتي به افراد بگوييد که کجا بايستند يا کجا بنشينند اما در کل به آنها اجازه مي دهيد تا حالتها را خودشان انتخاب کنند،هر طور که راحت هستند و روزمره رفتار مي کنند.با اين حال والدين تمايل دارند چند عکس نيز در حالتهاي از قبل تعيين شده از نوزادشان داشته باشند.

وسايل جانبي براي عکاسي از نوزاد
باز هم در اين مورد لازم نياز پول هنگفتي خرج کنيد. به اطرافتان خوب نگاه کنيد و ببينيد از کدام وسايل موجود مي توانيد بهترين استفاده را داشته باشيد.مثلا براي گل سر نوزادان دختر مي توانيد ابتکار به خرج داده و خودتان چيزي درست کنيد.مطمئن باشيد وقتي با دقت به اطراف نگاه کنيد گزينه هاي متعددي به عنوان لوازم جانبي و تزيينات پس زمينه عکاسي مشاهده خواهيد کرد. براي ايجاد تنوع هم مي توانيد از حراجيها لوازمي را بخريد تا هزينه زيادي متحمل نشويد.موفق باشيد و به ياد داشته باشيد که موضوع اصلي عکاسي شما نوزاد است نه وسايل و لوازم اطراف او.تمرکز روي آن مژه هاي پرپشت،بيني هاي کوچک و لبهاي غنچه را فراموش نکنيد.

>

دانشنامه

>

مقاله

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا