پنج نکته براي گرفتن عکسهاي طبيعي از کودکان

قرار دادن کودکان در وضعيت مناسب خيلي خيلي سخت تر از تعيين وضعيت عالي براي عکاسي از مدل ها است. وقتي مي خواهيد از کودکان عکس بگيريد بايد سعي کنيد تا آنجا که ممکن است عکسها حالت طبيعي داشته باشند پس سعي کنيد از آنها همان طور که هستند عکس بگيريد.

قرار دادن کودکان در وضعيت مناسب خيلي خيلي سخت تر از تعيين وضعيت عالي براي عکاسي از مدل ها است. وقتي مي خواهيد از کودکان عکس بگيريد بايد سعي کنيد تا آنجا که ممکن است عکسها حالت طبيعي داشته باشند پس سعي کنيد از آنها همان طور که هستند عکس بگيريد. عکسهايي که فرد در آن به قول معروف عصاقورت داده باشد، اصلاً جالب نيستند و کاملاً غير طبيعي به نظر مي رسند.
وقتي يک کودک مقابل دوربين شما قرار مي گيرد هر حالتي که به او مي گوييد تا بايستد در نهايت به يک وضعيت غير طبيعي ختم يم شود چون کودک نمي داند شما از او چه مي خواهيد و درباره عکاسي مانند شما علم و آگاهي ندارد. او همين قدر مي فهمد که مادرش به او لباس زيبايي پوشانده و موهايش را مرتب کرده و حالا غريبه اي به او مي گويد که دستت را اينجا بگذار، سرت را کمي خم کن، لبخند بزن، به اين طرف نگاه کن و ... اکثر کودکان نسبت به عکاسي درکي ندارند. شما با استفاده از چند نکته تکنيکي مي توانيد به خودتان و کودکي که مقابل دوربين قرار گرفته کمک کنيد تا عکسي زيبا و طبيعي بگيريد.

1- کودکان براي جلب توجه به چيزي نياز ندارند
اگر بگذاريد کودک به حال خودش باشد و شما نظاره گر حالات او باشيد مي توانيد عکسهايي در حالتهاي طبيعي از او بگيريد، عکسهايي خيلي جالب تر از وقتي که سعي داريد حالت خاصي براي کودک تعيين کنيد. اگر کودک خجالتي بود حواس او را به چيزي معطوف کنيد، بگذاريد او بر حال خودش باشد و شما بهترين لحظه را شکار کنيد. برخي حالات مي توانند خوب باشند اما گاهي مي بيند فقط يک سري حالتها پشت سر هم رديف شده اند و عکسها دلچسب نيستند. کودکان چهره معصومي دارند و هنگام عکس گرفتن بايد روي اين نکته کنيد. خيلي نگران اين نباشيد که همه چيز مرتب و منظم و دربهترين شرايط باشد. کودکان به خودي خود جذاب هستند و براي اين موضوع نياز به هيچ چيز اضافه تري نيست.
2- اجازه دهيد يک حيوان خانگي کودک را در عکسها همراهي کند
گاهي کودکان نسبت به عکاسي دچار اضطراب و ترس مي شوند. اجازه دهيد چند عکس با حيوان مورد علاقه شان بگيرند يا حتي پدر و مادر کودک هم مي توانند در عکسها کنار او حضور داشته باشند و اين موضوع به کاهش فشار عصبي آنها کمک مي کند. گاهي خنده هاي ناگهاني و غير منتظره و حالتهاي زيبا در چهره کودکان زماني مشاهده مي شود که والدين يا حيوان خانگي مورد علاقه شان آنها را همراهي مي کند. ناز والدين کودک بخواهيد حيوان خانگي را تحت کنترل داشته باشد و شما عکستان را بگيريد.
3- سريع عمل کنيد
کودکان بر عکس بزرگترها خيلي صبرو حوصله ماندن در يک وضعيت ثابت را ندارند. شما بايد خيلي سريع از کودک عکس بگيريد. دستوارات و راهنمايي هاي مربوط به حالات چهره را به کودک بگوييد و بعد فوراً از او عکس بگيريد اما از طرف ديگر با حرکت دادن دست، پا و سر و گردن آنها را بيش از حد خسته نکنيد. شاتر را در حالت سريع تنظيم کنيد چون کودکان از ماندن در يک حالت ثابت زود خسته مي شوند

4- کمي راهنمايي کافي است
لازم نيست مدت زيادي صبر کنيد تا کودک به وضعيت ايده آل شما براي عکس گرفتن برسد. کافي ست کمي او را راهنمايي کنيد اما اين راهنمايي بايد براي او سرگرم کننده و با شوخي همراه باشد. مثلاً مي توانيد از اين عبارات استفاده کنيد.
• مي تواني بيايي و اينجا روي تاب بنشيني؟ اوه نمي دانستم به اين خوبي مي تواني روي تاب بنشيني!
• پاهايت را که از سرما يخ بسته، بغل کن، پاهايت حتماً از تو تشک مي کنند!
• آن لبخند دوست داشتني است کجا رفته؟ من دنبالش مي گردم شايد زير چانه ات قايم شده!
• به نظرت آيا آن قدر شجاع هستي که روي اين سنگ سرپا بايستي؟
• ايا مي تواني پشت به ان درخت تکيه کني؟ اوه چه خوب، درخت از بس تنهايي سرپا مانده بود خسته شده بود.
• اداي مرا در بياور. هر کاري من مي کنم، تو هم همان کار را بکن.
5- به شخصيت کودک توجه کنيد
برخي کودکان جسور و برخي خجالتي هستند. به واکنش انها نسبت به خودتان توجه کنيد و بر همان اساس رفتار کنيد. اگر واقعاً جسور و پر شيطنت است بايد کمي او را تحت کنترل خود درآوريد اما با صدايي آرام و ملايم با وي صحبت کنيد و از او نخواهيد که حالتهاي خيلي عجيبي به خودش بدهد چون تا به خودتان بياييد مي بينيد که او سر به سر شما مي گذارد و اصلاً به حرفهاي شما توجهي نمي کند.
اگر کودک درون گرا و خجالتي است شايد بخواهيد عکسهاي جدي از او بگيريد. وقتي با وضعيتي راحت نيست او را مجبور به قرار گرفتن در آن وضعيت نکنيد. وقتي کمي با شما خودماني شود مي توانيد او را در حالتهاي مد نظرتان قرار دهيد اما خيلي خيلي به رفتارهاي آنها دقت کنيد تا ببينيد متوجه چه نکاتي مي شويد و روي عکس گرفتن از شخصيت واقعي کودک متمرکز شويد نه چند حالت غير طبيعي که براي همه کودکان آنها را به کار مي بريد.

>

دانشنامه

>

مقاله

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا