با اولين دوربين DSLR خود چه مي کنيد؟

در اين مقاله 9 نکته کاربردي براي استفاده از اولين دوربين DSLR که تهيه کرده ايد، ارائه مي شود.

- فوراً استفاده از حالت خودکار را ترک کرده و حالت تنظيم دستي را انتخاب کنيد.
امروزه دوربين ها وقتي در حالت خودکار به کار مي روند، عملکرد هوشمندانه تري دارند. مسلماً وقتي در حالت خودکار عکاسي مي کنيد، عکسهاي زيبايي خواهيد گرفت .اما از نظر برخي تغييرات پس از عکس گرفتن با محدوديتهايي مواجه خواهيد شد. با انتخاب حالت دستي، عکس خود را از کيفيت خوب به کيفيت شگفت انگيز تغيير دهيد. حالت خودکار را خاموش کرده و با انتخاب حالت دستي، دنيايي از قابليتهاي مختلف را براي عکاسي خود فراهم کنيد، مخصوصاً در شرايط کم نور يا زير نور خورشيد، عکاسي از اشياي پر سرعت، ايجاد پس زمينه اي مبهم و غيره.
2- راجع به مفاهيم ايزو، ديافراگم و سرعت شاتر و نحوه کاربرد آنها اطلاعات کسب کنيد.
آگاهي از اين مفاهيم را نقطه شروع عکاسي خود قرار دهيد تا کنترل بهتري روي دوربين خود بدست آوريد. براي اين منظور مقالات متعددي در اينترنت موجود است.

3.- گوگل بهترين دوست شماست.
وبلاگ ها و ويدئوهاي آموزش متعددي در گوگل وجود دارند که دانش و مهارت عکاسي شما را ارتقا مي دهند. قبل از خريد کتابها و فيلمهاي آموزشي گران قيمت، حتماً در گوگل به جستجوي مطالب مورد نظرتان بپردازيد.
4- دفترچه راهنماي دوربين، دومين دوست خوب شما است.
آيا وقتي وسيله اي جديد مي خريد دفترچه راهنماي آنرا ا دقت مطالعه مي کنيد يا آنرا گوشه اي گذاشته و از ياد مي بريد؟ بهترين توصيه ها راجع به دوربيني که خريداري کرده ايد، در همين دفترچه راهنما ذکر شده است. اگر تاکنون به اين نکته توجه نکرده ايد امروز آنرا جزو اولويتهاي اصلي خود قرار دهيد. مطمئن باشيد از نتيجه کار راضي خواهيد بود.
5- همه جا دوربين تان همراه شما باشد
منظور اين است که دوربين هميشه در دسترس شما باشد. مي توانيد آنرا از گردن خود بياويزيد تا وقتي صحنه اي زيبا ديديد بتوانيد بافاصله آنرا ثبت کنيد، در غير اين صورت لحظه ثبت انرا از دست خواهيد داد. براي دوربين يک فيلتر UV تهيه کنيد تا از قسمت جلويي لنز آن محافظت کنيد و درپوش لنز را استفاده نکنيد تا بتوانيد در اولين فرصت عکس بگيريد.
6- دوستان شما ، مدل عکاسي تان هستند
دوستا نتان مدل هاي کاملاً مناسبي براي عکاسي تمريني هستند. در عين حال که عکاسي از انسان مدل مناسبي براي تمرين عکسهاي پرتره است، از ساير اشيا به عنوان مدل غافل نشود. مثلاً ميوه ها هم مدل شگفت انگيزي هستند. يک سيب را جلوي پنجره روي ميز يا صندلي قرار دهيد و از زواياي مختلف عکس بگيريد. به تابش نور روي ميوه دقت کنيد و ببينيد وقتي آنرا از منبع نور دور مي کنيد چه اتفاقي در عکس رخ مي دهد. با ماژيک روي ميوه شکل صورت را بکشيد و آنرا از چپ به راست بچرخانيد تا ببينيد نور چه تاثيري روي آن مي گذارد. وقتي در حالتهاي مختلف آنرا بررسي کرديد، به عکسها نگاهي بيندازيد و آنها را با هم مقايسه کنيد تا بهترين را انتخاب کنيد.

7-- تمرين، تمرين، تمرين
در عکاسي تمرين کردن بهتر از هر چيز ديگري موجب پيشرفت شما خواهد شد ما خيلي خوش شانس هستيم که در دنياي ديجيتال زندگي مي کنيم. محدوديت در عکاسي براي ما وجود ندارد. مي توانيم به راحتي هزاران عکس را آپلود کنيم يا با فشار يک کليد همه آنها را در لحظه حذف کنيم. تا مي توانيد عکس بگيريد و از اين موضوع نترسيد. با نگاه کردن به عکسهايي که گرفته ايد و با فکر کردن به آنها مي توانيد به نقاط ضعف و قوت خود پي ببريد.
8- اشتباه کردن، خوب است، از اشتباه نترسيد
وقتي کارها طبق برنامه پيش نمي رود معمولاً ناراحت مي شويم اما اشتباه کردن به شما کمک مي کند تا بيشتر ياد بگيريد و هر چه بيشتر ياد بگيريد کمتر اشتباه مي کنيد و عکسهايتان بهتر خواهد بود. اگر عکسهايتان خيلي خوب از آب در نيامد، دلسرد نشويد. مطالعه کنيد، بيشتر ياد بگيريد و دوباره عکاسي کنيد. اگر براي عکاسي از مراسمي دعوت شده ايد و در اوايل راه عکاسي هم هستيد حتماً تمام شرايط جوي آن روز را در نظر بگيريد و با دقت دوربين خود را تنظيم کنيد، تا مثلاً به خاطر عدم تنظيم ISO مبادا عکسهايي بگيريد که نور زيادي وارد دوربين شوند و حتي پس از عکس گرفتن هم قابل ترميم نباشند.
9- بر کاربردهاي دوربين فعلي تان مسلط شويد
قبل از خريد دوربين جديد، سعي کنيد بر قابليتهاي دوربين فعلي تان کاملاً مسلط باشيد. بايد از عملکرد لنز و دوربين آگاه باشيد و بدانيد چطور آنها را کنترل کنيد، بدانيد نور چه تاثيري روي کارايي آنها دارد و در هر محيط چه عملکردي بايد داشته باشيد تا بهترين عکس را بگيريد. وقتي تمام اينها را ياد گرفته باشيد مي توانيد دوربين پيشرفته تري بخريد و باز هم مي توانيد در 4 کاربرد قابليتهاي آن به مهارت برسيد.

>

دانشنامه

>

مقاله

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا