کاربرد منوي سريع دوربين کانن براي تغيير تنظيمات

يکي از مهمترين نکات براي عکاسان مبتدي خلاص شدن از تنظيمات خودکار دوربين است.با اين کار بهتر مي توانيد از قابليتهاي حرفه اي دوربين خود استفاده کنيد.با اين حال يکي از دغدغه هاي نوعکاسان اين است که با کنار گذاشتن تنظيمات خودکار ،زمان بيشتري براي تنظيم سرعت شاتر،ديافراگم،تنظيم نور سفيد و نقاط کانوني صرف مي شود و گاهي به همين دليل فرصت مناسب براي گرفتن عکس دلخواه را از دست مي دهند.براي رفع اين مشکل،امروز نکته اي کاربردي بيان مي شود.

دوربين هاي EOS کانن داراي قابليتي موسوم به EOS Quick Menu هستند .در مورد اکثر دوربين هاي EOS، شما به راحتي با فشردن دکمه اي در پشت دوربين که حرف Q روي آن نوشته شده ميتوانيد به منوي سريع يا صفحه کنترل دسترسي داشته باشيد.در مورد مدلهاي قديمي تر مي توان با فشردن دکمه اي در مرکز مولتي کنترلر به اين قابليت دسترسي داشته باشيد(دکمه چرخشي بزرگ در پشت دوربين در سمت راست صفحه نمايش) وقتي اين دکمه را فشار دهيد صفحه اي ظاهر مي شود که شبيه به اين است:

اکنون صفحه اي در اختيار شماست که امکان تنظيمات گسترده اي برايتان فراهم مي کند: ميتوانيد سرعت شاتر،ديافراگم،ايزو،نقطه کانوني،فاصله با سوژه و ويژگيهاي متعدد ديگر را از طريق منوي سريع تغيير دهيد و نيازي نيست تا در ميان ساير تنظيمات سردرگم شويد.با استفاده از مولتي کنترلر در ميان تنظيمات موجود به جستجو بپردازيد تا ويژگي مدنظرتان را پيدا کنيد و سپس دکمه SET را بفشاريد تا از ان تنظيمات استفاده کنيد.

لازم به ذکر است که قابليتهاي موجود در تنظيمات بنابر حالت کاربردي دوربين متفاوت خواهند بود. در تصوير بالا دوربين براي استفاده در حالت دستي تنظيم شده است و در نتيجه قابليتهاي بيشتري براي تنظيمات مشاهده مي شود.
اگر دوربين را به حالت Program تغيير دهيد گزينه مربوط به سرعت شاتر و ديافراگم حذف مي شود چون اين دو به طور خودکار توسط دوربين تنظيم مي شوند با اين حال هنوز به ساير تنظيمات مانند ايزو،نوع فايل،فاصله کانوني و مترسنجي در اين حالت از طريق منوي سريع دسترسي داريد.
تمام اين ويژگيها از طريق کليدها و دکمه هاي موجود در سمت کناري يا بالاي دوربين شما يا در صفحه منوي استاندارد قابل دسترسي هستند.مهم است که ياد بگيريد چطور تنظيمات دوربين را به شيوه سنتي تغيير دهيد چون بنابر شرايط محيطي منوي سريع هميشه بهترين گزينه را در اختيارتان قرار نمي دهد.به همين طريق بهتر است شيوه تنظيم دوربين را به روشهاي مختلف بدانيد تا بتوانيد در کمترين زمان انرا تنظيم کنيد.

>

دانشنامه

>

مقاله

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا