چرا حتما بايد فيلتر پلاريزه داشته باشيد

آيا تاکنون برايتان جاي سوال بوده که عکاسان حرفه اي چطور عکسهايي با چنين شفافيت و وضوح بالا مي گيرند؟آنها از فيلتر پلاريزه استفاده مي کنند! به تصوير بالا دقت کنيد،امکان ندارد بدون اين فيلتر بتوان تصويري با چنين وضوح گرفت.
چه کسي فکر مي کرد که فقط با استفاده از يک قطعه نازک شيشه اي روي لنز بتوان چنين تحولي در عکاسي به وجود اورد؟
حتما بايد فيلتر پلاريزه داشته باشيد

آيا متوجه تفاوت بين دو تصوير زير مي شويد؟

همان طور که ميبينيد در عکسي که با فيلتر پلاريزه گرفته شده،تمام درخششهاي سفيد رنگ از روي صخره ها حذف شده اند و شفافيت بيشتري در عکس مشاهده مي شود و به اين ترتيب جريان اب زنده تر به نظر مي شرد.
فيلتر پلاريزه چه کاري انجام مي دهد؟
به طور خلاصه فيلتر پلاريزه به شما اجازه مي دهد تا انعکاس نور را در عکس کنترل کنيد،انعکاسي که اصلا متوجه نمي شويد حضورش تا چه اندازه عکستان را تخريب مي کند.استفاده از فيلتر پلاريزه مثل اين است که زير سايه بان با دوربين عکس مي گيريد.به چند دليل زير شما شيفته استفاده از فيلتر پلاريزه خواهيد شد:
1.با حذف بازتاب نور از روي سطح،عمق اب بهتر ديده مي شود.
2.با حذف نور منعکس شده،رنگ سنگها يا برگهاي خيس خيلي خيلي واضح تر به نظر مي رسند.
3. به شما اجازه مي دهد تصميم بگيريد تا بازتاب کدام رنگها راحفظ کنيد.فرض کنيد از يک سطح براق مثل ماشيني که تازه شسته شده،در حال عکاسي هستيد. فيلتر پلاريزه به شما امکان مي دهد تا زواياي نور منعکس شده را روي منحني هاي بدنه کلي عکس تغيير دهيد.
4. به ابرهاي پراکنده اي که ممکن است بدون فيلتر پلاريزه بيش از حد روشن به نظر برسند،معنا و مفهوم مي دهد.
5.اين امکان را مي دهد تا براي عکاسي از جريان اب،از سرعت پايين شاتر استفاده کنيد.
6. با فيلتر پلاريزه مي توانيد از پشت شيشه عکسهاي واضح تري بگيريد که بدون فيلتر،بسيار مبهم خواهد بود.
7.از لنز در برابر برخورد با اشيا و وسايل ديگر محافظت مي کند.تعويض يک فيلتر صد دلاري مقرون به صرفه تر از يک لنز 2000 دلاري است.
تصوير زير نمونه ديگري از عکاسي با فيلتر پلاريزه است که اب رودخانه بسيار شفاف و واضح ديده مي شود.

چه زماني نبايد از فيلتر پلاريزه استفاده کرد
فيلتر پلاريزه مقدار نور ورودي به لنز دوربين را کاهش مي دهد.اگر لازم است عکاسي سريعي داشته باشيد مثلا در دره اي تاريک يا عکاسي از صخره ها در شب،از فيلتر پلاريزه استفاده نکنيد. در شرايط کم نور فيلتر پلاريزه به عکسهاي شما کمکي نمي کند چون شما بايد از تمام نور موجود در محيط براي عکاسي سريع استفاده کنيد.
اگر مي خواهي بازتاب در عکسهايتان مشخص باشد،مثل عکاسي از درياچه، فيلتر پلاريزه مدور استفاده کنيد تا يک عکس با تثير فيلتر پلاريزه و عکسي ديگر بدون تاثير فيلتر پلاريزه داشته باشيد .به تين نرتيب هنگام ويرايش عکسها مي توانيد تصميم بگيريد که کدام عکسها را انتخاب کنيد و حتي مي توانيد براي يک نتيجه ايده ال اين دو عکس را با هم ترکيب کنيد.
دوست داريد از رنگين کمان عکس بگيريد؟ فيلتر پلاريزه را کنار بگذاريد در غير اين صورت تصويري محو و ناواضح خواهيد داشت و اين نتيجه بازتاب نور است.
کدام برند مناسب است:
صادقانه بگوييم همه برندها کارايي مشابهي دارند و نمي توان يکي را به ديگري برتري داد.نکته اصلي اينجاست که فيلتر پلاريزه اي بيابيد که با قطر لنزهاي شما بهترين هماهنگي را داشته باشد.سعي کنيد از نوع 82 ميلي متري استفاده کنيد.عادت کنيد مقرون به صرفه ترين لوازم جانبي عکاسي را بخريد و درعوض با استفاده از فيلتر پلاريزه عکسهاي فوق العاده اي بگيريد.

>

دانشنامه

>

مقاله

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا