اين 9 نکته را بدانيد تا عکسهاي خيره کننده اي از طبيعت بگيريد

عکاسي از طبيعت يکي از سرگرميهاي جذاب است.با عکاسي از طبيعت متوجه نکات زيبايي از کره زمين مي شويد که ساير اوقات متوجه آن نبوده ايد چون با دقت بيشتري به اطراف مي نگريد و از زاويه متفاوتي همه چيز را ميبينيد

1. بايد عاشق طبيعت باشيد
خوشبختانه اين موضوع دشواري نيست.کساني که از طبيعت عکس مي گيرند مدت زمان زيادي را در اين محيط سپري مي کنند.براي گرفتن يک عکس خوب و دلخواه گاهي ساعتها معطل مي شويد.مخصوصا کساني که به عکاسي از حيوانات مي پردازند گاهي ساعتها گوشه اي مي نشينند تا از حيوان در صحنه مورد نظرشان عکس بگيرند.اگر در چنين کاري عشق و صبر وجود نداشته باشد ، مسلما خيلي زود خسته خواهيد شد. ميبينيد که اين کار هر کسي نيست، ولي اگر در حال خواندن اين مقاله هستيد پس به عکاسي از طبيعت علاقمند هستيد و مي توانيد آنرا پرورش دهيد.
2.متفاوت باشيد
هرچند که عکاسي از طبيعيت بسيار محبوب است اما چالش خاص خود را نيز به همراه دارد: افراد زيادي به اين کار روي مي آورند و اين يعني براي گرفتن عکسهايي متفاوت بايد عملکردي خاص داشته باشيد.
براي اين منظور مي توانيد شيوه هاي متفاوتي در پيش بگيريد،مثلا به عکاسي از گونه خاصي از يک حيوان بپردازيد،به اين ترتيب نماهايي از زندگي حيوان را ثبت خواهيد کرد که ديگران متوجه انها نبوده اند.

3.ريسک کنيد
منظور از ريسک، صرف کردن زمان است نه انجام کارهاي خطرناک.اگر زمان کافي براي عکاسي نگذاريد، مطمئنا عکسهاي خيره کننده اي نخواهيد گرفت.مثلا اخيرا نمايشگاه عکسي از شفق شمالي در انگلستان برگزار شد.عکس گرفتن از شفق شمالي آسان نيست چون به سختي مي توان زمان دقيق اين پديده را پيش بيني کرد و فقط حدود يک ساعت قبل از وقوعش مي توان از احتمال شفق شمالي مطلع شد و به سرعت هم ناپديد مي شود، پس برنامه ريزي براي چنين پديده اي ان قدرها هم ساده نيست.
4.به طبيعت احترام بگذاريد
متاسفانه اين موضوع از سوي همه کساني که خود را عکاس طبيعت مي نامند ،رعايت نمي شود.وجدان در عکاسي مخصوصا هنگام عکاسي از حيوانات اهميت زيادي دارد و کساني که فاقد چنين ويژگي هستند، از سوي همکاران خود در اين حرفه طرد مي شوند.به هنگام عکاسي از طبيعت يا حيوانات نبايد هيچ آسيبي به انها وارد کنيم،به همين سادگي و به ياد داشتن اين اصل موجب مي شود تا عکسهايتان در بلند مدت بهبود يابند.در عکسهاي بهترين عکاسان تعامل انها با محيط به خوبي نمايان است.
5..به سوژه عکستان فکر کنيد
به راحتي مي توانيد با فشردن کليد شاتر از هر منظره زيبا عکس بگيريد اما عکاسي بدون تفکر معمولا نتيجه بامفهومي نخواهد داشت.به اين بينديشيد که با عکستان قصد داريد چه پيامي به بيننده منتقل کنيد.هدفتان اين است که انها هم با نگاه کردن به اين عکسها حسي مشابه شما داشته باشند.مثلا درعکاسي از مناظر غالبا بايد به پيش زمينه و پس زمينه توجه ويژه اي داشته باشيد، تا مبادا عکستان فقط انعکاسي از يک زمين بي انتها و وسيع باشد.در مورد عکاسي از حيوانات اين موضوع شامل ثبت کاراکتر و رفتار حيوان مي شود. مي توان با برقراري تماس چشمي بين بيينده عکس و سوژه ،تصاوير تاثيرگذاري خلق کرد.
6.مقياس ارائه دهيد
گاهي در طبيعت طرح منظره اي ما را شيفته خود مي کند.ثبت چنين تصويري شگفت انگيز خواهد بود، چون يک منظره سه بعدي را با يک دستگاه دوبعدي ثبت مي کنيد.در عکسهايتان ازاشيا استفاده کنيد تا مقياس به وجود آوريد.
عکس زير مربوط است به نورهاي شمالي که بر بالاي يک درخت پديدار گشته است.اين درخت که در دره اي در انگلستان واقع شده ،شهرت دارد و در واقع بسيار هم بلند است.حضور درخت در اين عکس کمک مي کند تا وسعت اسمان بيشتر درک شود.

7.. از لنز متفاوتي استفاده کنيد
اين هم روش ديگري ست تا عکسهاي متفاوتي از مناظر و حيوانات بگيريد.اگر هميشه از لنز زاويه باز استفاده مي کنيد براي يکبار هم که شده انرا کنار گذاشته و از تله فوتو استفاده کنيد.اگر هم از تله فوتو استفاده مي کنيد، لنزي با برد کوتاهتر را امتحان کنيد.اين کار باعث مي شود تا با پرسپکتيوها بازي کرده و عکسهاي جديدي بگيريد.عکاسي از طبيعت با لنزهاي زاويه باز سرگرم کننده است و در نهايت عکسهايي خواهيد داشت که محيط با سوژه ترکيب جالبي به وجود اورده اند.
8. براي عکاسي برنامه ريزي کنيد
صرفا به اين علت که طبيعت خودش غيرقابل پيش بيني است دليل نمي شود شما هم بدون برنامه ريزي از طبيعت عکاسي کنيد.براي عکاسي ايده داشته باشيد و با بررسي درباره منظره يا حيواني که قصد عکاسي انرا داريد سعي کنيد عکسهاي خاصي بگيريد.در پايان عکسي کاملا متفاوت خواهيد داشت.

9.خسته نشويد
اگر عکاسي از طبيعت خيلي ساده و اسان بود در اين صورت همه به اين کار روي مي اوردند.عکاسي از طبيعت به زمان زيادي نياز دارد اما در عين حال بايد طوري باشد که به شما ارامش هم بدهد و خسته کننده نشود.نتيجه مطلوب در مدت کوتاه حاصل نمي شود و مثل خيلي کارهاي ديگر به تمرين و صبر نياز دارد.چون شما نمي توانيد طبيعت را تحت کنترل خود دربياوريد پس عکاسي از ان از نظر زماني پروسه طولاني تري خواهد بود اما چالش اصلي جالب نگه داشتن اين پروسه است.>

دانشنامه

>

مقاله

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا