هفت نکته براي عکاسي بهتر از خط افق آسمان

وقتي درباره عکاسي از فضاي شهري گفتگو مي کنيم يکي از بهترين عکسها مربوط به نماي کامل از خط افق آسمان مي شود، عکسي که در دوردستها نماي ساختمانها و برج ها با آسمان ادغام شده اند. مراحل زير را اجرا کنيد تا عکسهاي بهتري از خط افق آسمان بگيريد.

وقتي درباره عکاسي از فضاي شهري گفتگو مي کنيم يکي از بهترين عکسها مربوط به نماي کامل از خط افق آسمان مي شود، عکسي که در دوردستها نماي ساختمانها و برج ها با آسمان ادغام شده اند. مراحل زير را اجرا کنيد تا عکسهاي بهتري از خط افق آسمان بگيريد.
... در خارج از شهر نقطه مناسبي بيابيد
براي بهتر ديدن شهر، از آن دور شويد، يکي از بهترين راهها براي عکس گرفتن از خط افق شهري، ترک کردن شهر است. اگر در شهر زندگي مي کنيد از جايي مشرف به آن بايستيد و تماشايش کنيد، اگر در روستا هستيد بالاي کوهي برويد. در خارج از شهر نقاط مناسب زيبايي مي توان يافت مثل تپه ها و جزاير اما همه اينها نيازمند صرف زمان هستند. ... ... روي گوشه اي از يک بنا تمرکز کنيد
يافتن نقطه مناسب براي تمرکز در عکس کمي دشوار است مخصوصاً در نور کم و از فاصله دور. در حالت Livevew از صفحه LCD استفاده کنيد تا روي گوشه اي از بنا زوم کنيد و سپس به صورت دستي روي آن فوکوس کنيد تا نمايان تر شود.
اين امر کمک مي کند تا مطمئن شويد که خط افق مد نظرتان در عکس برجسته و نمايان خواهد بود و تيره و محو به نظر نخواهد رسيد.

... وقتي آسمان آبي است، عکس بگيريد
درست پس از ساعات طلايي روز آسمان رنگ آبي خاصي پيدا مي کند يعني لحظاتي کوتاه بين بامداد و طلوع خورشيد که آسمان هنوز آبي است اما نور چراغ هاي شهري هنوز روشن هستند. عکس گرفتن از فضاي شهري در تاريکي آسمان دشوار است و ترکيب بندي رنگهاي عکس از نظر هبري ساده نيست. اما آن ساعاتي که آسمان رنگ آبي دارد، افق بسيار جذاب بوده و عکس شما جالب خواهد شد.
... به زوايا دقت کنيد
در مورد خط افق و فضاي شهري ، فواصل کانوني بين 12 تا 35 ميلي متر عالي است هر چند الزامي نيست اما زاويه باز در عکس روي تصوير تاثير جذابي مي گذارد و به اين ترتيب بدون اينکه کيلومترها از شهر دور شويد مي توانيد عکس هاي زيبايي از افق شهري بگيريد.
... ميدان ديد عميق تري انتخاب کنيد
اگر مي خواهيد عمق ميدان ديد عکس تان زيادتر شود به ديافراگم باريک تري نياز داريد چيزي مثل f/16 به f/11 که به اين طريق جزئيات بيشتري در عکس نمايان مي شود.
معمولاً هنگام عکاسي از شهرها و مناظر، عميق بودن ميدان ديد، به زيباتر شدن عکس ها کمک مي کند و تمام جزئيات در فريم نمايان مي شوند.

... پانوراما را امتحان کنيد
گاهي حتي با لنز زاويه باز هم خط افق ان قدر طولاني است که در يک عکس نمي گنجد و اين زماني است که بهترين فرصت براي استفاده از تکنيک پانوراما مي باشد.
عکسهاي مختلفي را که به شيوه پانوراما گرفته ايد کنار هم بچسبانيد تا يک عکس واحد به دست آيد. در حالت طبيعي اين عکس عريض تر از عکسهاي معمولي بوده و مي توان در آن خط افق را به شکل کامل تري نشان داد و مي توان فضاي بيشتري از زمين يا آسمان را به پس زمينه عکس افزود.
... به هنگام عکاسي در شب از تايمر خودکار و براکت استفاده کنيد
دقيقا پس از غروب خورشيد سعي کنيد پنج عکس با براکت از فضاي شهري بگيريد که از نظر ميزان نور، متغير باشد و نيز انواع متنوعي از نور و رنگ در هر يک وجود داشته باشد و تا آنجا که ممکن است در ترکيب بندي عکسها دقت کنيد. بعد مي توانيد يکي از بهترين اين عکسها ار انتخاب کنيد يا آنها را با استفاده از تکنيک پردازش HSR با هم ترکيب کنيد.
اگر تايمر را روي دو ثانيه تنظيم کنيد و از DSLR استفاده نماييد که داراي ويژگي براکتينگ نوردهي است ، ريسک عکسهاي محو بر اثر لرزيدن دست کاهش مي يابد مخصوصاً‌در هواي سرد.

>

دانشنامه

>

مقاله

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا