پنج نکته براي عکاسي ماکرو تا عکسهاي خيره کننده اي بگيريد

در دنياي عکاسي ماکرو بيشتر مباحث مربوط هستند به جنبه فني اين نوع هنر عکاسي. مثلاً انتخاب لنز، استفاده از فلاش و حلقه هاي اکستندر بيشترين حجم مباحث را به خود اختصاص داده اند. اما در اين مقاله قصد داريم نکاتي را بيان کنيم که به شما کمک مي کنند تا بهتر از قبل بتوانيد عکسهاي ماکرو بگيريد. عکسهايي که تاثير گذار بوده و احساسات بيننده را به وجد بياورند.

خلاقيت در مورد پس زمينه
... آبي ماکرو
اکثر عکسهاي ماکرو مربوط هستند به طبيعت مثل گلها، گياهان، حشرات که زير آسمان آبي کره زمين زندگي مي کنند. براي افزايش تاثير گذاري اين نوع عکسها سعي کنيد از يک دستمال پارچه اي کهنه آبي رنگ به عنوان پس زمينه استفاده کنيد. مي توانيد آنرا روي چيزي پهن کنيد تا يک پس زمينه آبي ملايم داشته باشيد که موجب مي شود عکس گلهايي که مي گيريد کاملاً چشمگير باشند. براي بهترين نتيجه حداقل فاصله 12 اينچي بين موضوع عکاسي و پس زمينه را رعايت کنيد و فاصله کانوني 8/2 يا کمتر را با توجه به لنز دوربين تان انتخاب کنيد.
نکته اي که درباره کهنه بودن دستمال قابل ذکر است اين است که کهنگي آن باعث مي شود تا رنگ پس زمينه درخشنده تر شود در حاليکه دستمال تازه در پس زمينه کمي کدر به نظر مي رسد.

... از بوکه (Bokeh) استفاده کنيد
اگر مي خواهيد خلاقيت به خصوصي در عکس هايتان داشته باشيد از بوکه هاي بزرگ استفاده کنيد. بوکه هايي گردو تار در پس زمينه که به عکس هاي شما نور اضافه کرده و رمز و راز جذابيت آنرا افزايش مي دهند. به کمک اين تکنيک مي توانيد چشم اندازهاي ميکرو بي نظيري خلق کنيد که گويي متعلق به سياره اي ديگر هستند.
در ابتدا يک کاغذ کادوي براق را مچاله کنيد. حالا به يک منبع نور نياز داريد تا حالت انعکاسي کاغذ کادو را افزايش دهد. اين منبع نور مي تواند خورشيد باشد يا حتي فلاش گوشي تان اين منبع نور بايد از زاويه 45 درجه به پس زمينه بتابد. يک تصوير اوليه از اين پس زمينه بگيريد تا مطمئن شويد که ميزان نور بيش از حد نباشد. به علاوه سعي کنيد از کاغذ رنگيهاي مختلفي استفاده کنيد.
... منعکس کننده ها
در عکاسي ماکرو هم مانند ساير حالتهاي عکاسي گاهي زماني پيش مي آيد که نيازمند نور و روشنايي بيشتري براي عکس تان هستيد چون مشاهده مي کنيد سايه هايي در زاوياي کوچک در عکس وجود دارند. در عکاسي ماکرو شايد نور فلاش خيلي زياد باشد پس از يک منعکس کننده نور استفاده کنيد. مثلاً قسمت براق کاغذ کادويي که در مرحله قبل به کار برده ايد گزينه مناسبي براي بازتاباندن نور خورشيد روي سايه ها و نقاط تاريک است. ورق آلومينيومي هم براي اين منظور پيشنهاد مي شود.

قطرات ژاله
کساني که به عکاسي از مناظر طبيعي مي پردازند، يا اين دو نکته بعدي را دوست دارند يا از آن متنفر هستند.
... بطري اسپري
در تابستان براي بسياري دشوار است که بخواهند صبح زود ساعت 4:30 بامداد از خواب بيدار شوند تا به مقصد مورد نظرشان رسيده و از طبيعت در حالي عکس بگيرند که قطرات ژاله در جاي جاي آن به چشم مي خورند مثلاً روي گلها، برگها، تار عنکبوت و خلاصه هر چيزي خب براي اين منظور خيلي راحت مي توانيد هر زمان که خواستيد از خواب بيدار شويد فقط کافي است وقتي به عکاس در طبيعت مي رويد يک بطري اسپري آب به همراه داشته باشيد.
... قطره اي در حال چکيدن
بالاخره اينکه اگر قصد داريد قطرات بزرگ يا حتي اشک را به صورت ماکرو عکاسي کنيد به گليسيرين و يک قطره چشم نياز داريد. گليسيرين براي عکاسي در طبيعت استفاده نمي کنند بلکه فقط براي محيطهاي سرپوشيده و اشيا آنرا به کار مي برند، خب اگر شما هم جزو اين دسته از افراد هستيد مي توانيد از شيره ذرت استفاده کنيد. اين شيره خيلي خيلي شيرين است و غلظت مناسبي دارد.

>

دانشنامه

>

مقاله

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا