ده نکته براي گرفتن عکسهاي فوق العاده در مراسم ازدواج

از دهه هشتاد و نود ميلادي به بعد بود که شيوه هاي عکاسي از مراسم ازدواج کاملاً متحول شد و امروزه شاهد عکسهاي فوق العاده اي هستيم که چيزي کم از اثر هنري ندارند. در اين مقاله ده نکته جالب براي ثبت چنين عکسهايي ذکر مي شوند.

... هيچ فاصله اي ميان افراد حاضر در عکس نباشد
وقتي مي بينيد که افراد چقدر صميمانه در کنار هم ايستاده اند احساس خوشايندي را تجربه مي کنيد. وقتي بين زوجين يا ساير افراد حاضر در عکس ازدواج فاصله اي وجود داشته باشد، اين نکته اي منفي محسوب مي شود. تا آنجا که ممکن است افراد بايد به هم نزديک شوند و حتماً هم از حالت احمقانه تظاهر به خوشحالي از کنار هم بودن، اجتناب شود. مثلاً ساقدوشهاي داماد مي توانند از دو طرف او را احاطه کرده و لبخند طبيعي هم بر لب داشته باشند، نه به صورت رسمي، به طوري که گويي مشغول گپ و گفتگوي خودماني هستند.
... قدم زده و به عقب برگرديد.
به عروس و داماد بگوييد در کنار هم قدم بزنيد و راجع به برنامه هاي فردا با هم صحبت کنند سپس شما در اين حال از آنها عکس بگيريد و پس از چند بار عکس گرفتن به آنها بگوييد تا برگردند. اين کار برايشان خيلي ساده است و در ضمن طبيعي هم به نظر خواهد رسيد چون در واقع آنها به طور طبيعي مشغول گفتگو هستند.
... به کفشتان نگاه کنيد
وقتي عروس خانم به کفش خود نگاه مي کند، يکي از بهترين حالتها براي عکس گرفتن را خواهيد داشت، لحظه اي طبيعي و خاص و اگر به نظرتان به خوبي از عهده اين کار بر نيامد به وي بگوييد از روي شانه هايش به کفش خود نگاه بيندازد. شما هم آماده باشيد تا عکس بگيريد.

... در حال دکمه بستن
وقتي داماد در حال آماده شدن است، لحظات بسيار خوبي براي عکاسي فراهم مي شود. به داماد پيشنهاد کنيد دکمه هاي کتش را باز کرده و ببندد يا پاپيون خود را مرتب کند. او در اين لحظه مشغول انجام عملي طبيعي است که خيلي هم مردانه به نظر مي رسد و اگر هم در کنار پنجره باشد، عالي ترين عکسها را خواهيد گرفت.
... به داماد کمک کنيد تا آماده شود
اين کار هم موجب مي شود تا داماد مشغول کاري باشد. از پدر يا ساقدوش داماد بخواهيد در انجام کاري به او کمک کند مثلاً بستن دکمه سرآستين يا گل سينه. اين کارها لحظه اي طبيعي خلق مي کنند که عالي به نظر خواهد آمد
... چرخي بزنيد
اگر عروس، پيراهن عروسي اش را پوشيده، پس از اين لحظه استفاده کنيد. در چنين فرصتي مي تواند حس دروني و خالص عروس را در عکس منعکس کنيد به اين ترتيب که از او بخواهيد لبخند زنان چرخي بزند! سرعت شاتر خود را پايين بياوريد تا عکسهاي جالبي بگيريد.

... چيزي در رابطه با ويژگيهاي فردي
مي توانيد از داماد و ساقدوشهاي او به صورت جداگانه عکس بگيريد و همين طور از عروس و ساقدوشهاي او. براي اينکه عکسهاي جالبي بگيريد. پس از گرفتن عکسهاي استاندارد و رسمي به آنها بگوييد در حالتي خاص خودشان بايستند و شما عکس بگيريد به اين ترتيب عکسي منحصر به فرد خاص خودشان خواهند داشت.
... به دور خيره شويد، به دوربين نگاه کنيد
عکاسهايي که در زمينه پرتره مهارت دارند مي دانند که چند ثانيه قبل از خيره شدن فرد به چيزي، يک لحظه زودگذر و جالب وجود دارد، لحظه اي کاملاً طبيعي که تماما از ناخودآگاه فرد برمي آيد. فرد درگير تصميم گرفتن درباره نگاه کردن به هدفي خاص است و در آن لحظه دقيقاً در حال خودش است و دوربين را از ياد مي برد از اين لحظه به نفع خود استفاده کنيد
... در حال تعريف کردن
از تعريف کردن از عروس، مادر يا خواهر يا ساير اطرافيانش نگران نباشيد، خانم ها عاشق مورد پسند واقع شدن هستند. وقتي شما از آنها تعريف مي کنيد لبخندي طبيعي و حقيقي بر چهره آن ها نقش مي بندد و اين عالي ست، مخصوصاً وقتي آرايش عروس به پايان رسيده باشد.
... لحظه اي که آماده بوسيدن مي شوند
يکي از رازهاي عکاسي از مراسم ازدواج، لحظه آماده شدن عروس و داماد براي بوسيدن يکديگر است که با استفاده از آن صحنه اي کاملاً طبيعي خلق مي شود. بوسه کامل هم زيباست اما ممکن است نامرتب و غير عادي به نظر برسد. به آنها بگوييد براي بوسيدن يکديگر به هم نزديک شوند اما اجازه ندارند يکديگر را ببوسند. به اين صورت بهترين حالت ممکن را خواهيد داشت.

>

دانشنامه

>

مقاله

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا