پنج نکته براي اينکه عکسهاي زيبايي از مناظر طبيعي بگيريد

کساني که به عکاسي از طبيعت مي پردازند معمولاً صبح زود هنگام يا پايان روز را بهترين زمان براي عکاسي مي دانند و اين ها تنها ساعاتي هستند که نور روز براي عکاسي عالي است. پس تکليف چيست اگر که نتوانيم خود را موقع طلوع و غروب خورشيد به محل مورد نظر برسانيم خب اينجا نکته هايي سري براي شما بيان مي شوند که در اکثر مجلات عکاسي به آنها اشاره اي نشده است.

کساني که به عکاسي از طبيعت مي پردازند معمولاً صبح زود هنگام يا پايان روز را بهترين زمان براي عکاسي مي دانند و اين ها تنها ساعاتي هستند که نور روز براي عکاسي عالي است. پس تکليف چيست اگر که نتوانيم خود را موقع طلوع و غروب خورشيد به محل مورد نظر برسانيم خب اينجا نکته هايي سري براي شما بيان مي شوند که در اکثر مجلات عکاسي به آنها اشاره اي نشده است. جالب است بدانيد برخي از بهترين فرصتهاي عالي براي عکاسي از مناظر طبيعي در ميانه روز قابل دستيابي هستند، بله يعني دقيقاً وقتي خورشيد بالاي سرتان است!
....از نور خورشيد استفاده کنيد
به جاي اجتناب از حضور نور خورشيد در عکسها، از آن استفاده کنيد تا زيبايي بصري عکس هايتان چند برابر شود. اين تکنيک خيلي هم پيچيده نيست فقط کمي تمرين لازم است تا به مهارت برسيد. ابتدا ديافراگم را روي F/22 تنظيم کنيد سپس وقتي از ميان منظره ياب نگاه مي کنيد خودتان را در موقعيتي قرار دهيد تا سوژه عکاسي نيمي از خورشيد را بپوشاند. نبايد به طور کامل خورشيد را بپوشاند. پس کمي تلاش کنيد تا بهترين موقعيت را بيابيد. وقتي اشعه هاي خورشيد را مشاهده کرديد که از اطراف سوژه عکاسي تان پراکنده شده اند. فوراً عکس بگيريد. در نهايت عکسي فوق العاده خواهيد داشت که نور خورشيد بر جذابيت آن افزوده است.

....لنز زاويه باز را کنار بگذاريد
کنتراست موجود در نور ميانه روز باعث مي شود تا جزئيات موجود در آسمان به سختي قابل رويت شوند. به جاي گرفتن عکس HDR، عکس ساده اي بگيريد. آيا آن آسمان صاف و يکدست نمي تواند پس زمينه بي نظيري براي عکس تان شود؟ قبل از فشردن شاتر، هر چهار زاويه فريم را بررسي کنيد تا اگر نقاط روشن ناخواسته اي وجود دارد آنها را بيابيد. چشم انسان تمايل دارد قبل از هر چيزي متوجه اين نقاط روشن شود. با حذف اين نقاط، عکستان واضح تر مي شود. فقط به ياد داشته باشيد اگر دوربين را در دست خود گرفته ايد و عکس مي گيريد و دوربين تان داراي لنز تله فوتو است از سرعت شاتر اندکي بالاتر استفاده کنيد تا از لرزش دوربين جلوگيري شود. در اين حالت حتي ريزترين جزئيات هم باعث جذابيت عکس تان مي شوند.
....انسانهاي بيشتري را پيدا کنيد
روزهاي آفتابي براي تهيه عکسهاي پرفروش عالي هستند. عکس از افرادي که از طبيعت لذت مي برند براي تعداد زيادي از مشتريان جذابيت دارند مثل کساني که به دنبال تابلوي عکسي براي خانه شان هستند، شرکتهاي توليد لباس، شرکتهاي دارويي و غيره.
در بعدازظهر، بيشتر از سپيده دم يا غروب خورشيد شاهد ازدحام انسانها خواهيد بود و به اين ترتيب فرصتي خواهيد داشت تا عکسهايي جديد تهيه کنيد. با حضور عنصر انساني در عکس تان بهتر مي توانيد با مخاطب ارتباط برقرار کنيد.

....کاهش سرعت شاتر به همراه فيلتر چگالي خنثي
چه باور کنيد يا نه، ولي بدانيد حتي در روز هم مي توانيد به عکاسي با نوردهي بالا بپردازيد.
فقط کافي است يک فيلتر چگالي خنثي استفاده کنيد. اين فيلتر حجم زيادي از نور ورودي به لنز را مسدود مي کند. مثلاً اگر نوردهي مناسب شما Iso 100، f/22، 1/125 باشد حرکت آب (عکس پائين ) تا حد زيادي به صورت آب منجمد به نظر خواهد آمد. با افزودن يک فيلتر ND 9 مکثي مي توانيد ايزو و ديافراگم را يکسان نگه داريد اما سرعت شاتر را پائين بياوريد تا به اندازه چهار ثانيه برسد. اين امر کمک مي کند تا افکت رويايي داشته باشيد که قبلاً به واسطه موقعيت کم نور محدود شده بود.
....در مورد پلاريزور سخت نگيريد
اگر در نزديکي محل زندگي تان مناظر خاصي وجود دارند از اين فرصت استفاده کنيد که مخصوصاً در ميانه روز مي توانيد عکسهاي زيبايي تهيه کنيد. براي اين منظور فقط به يک پلاريزور مدور نياز داريد. شايد عده اي با اين موضوع مخالف باشند اما حتماً لازم نيست يک فيلتر خيلي پيشرفته چند لايه به کار ببريد. يک مدل ساده از Hoya يا Tiffen نيز کافي خواهد بود. به کمک آن مي توانيد تصاوير زيبايي از آسمان آبي بگيريد که خيره کننده باشد مخصوصاً وقتي ابرهاي کوچک و متراکم آسمان را پرکرده اند.
اما مراقب باشيد چون اين تکنيک بسيار قدرتمند است و به راحتي ممکن است به تصاويري خسته کننده منتهي شود. به عنوان نکته آخر پيشنهاد مي شود بيشترين قدرت فيلتر را يافته و کم کم ميزان قدرت و شدت آنرا کاهش دهيد و به اين ترتيب عکسهاي طبيعي تري خواهيد داشت.

>

دانشنامه

>

مقاله

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا