نکاتي ساده براي عکس گرفتن از آبشارها

جاري بودن آب بر روي بستري از سنگها، لبه هاي تيز سنگها يا سرسبزي اطراف آب مي تواند منظره اي بسيار زيبا خلق کند. اما درست مثل ساير مناظر طبيعي، عکاسي از آبشار هم امري چالش برانگيز است. بهتر است با استفاده از نکات زير اين کار را به ساده ترين شکل ممکن انجام دهيد:

جاري بودن آب بر روي بستري از سنگها، لبه هاي تيز سنگها يا سرسبزي اطراف آب مي تواند منظره اي بسيار زيبا خلق کند. اما درست مثل ساير مناظر طبيعي، عکاسي از آبشار هم امري چالش برانگيز است. بهتر است با استفاده از نکات زير اين کار را به ساده ترين شکل ممکن انجام دهيد:
فصل مناسبي را انتخاب کنيد
بهترين زمان براي عکاسي از آبشار پس از يک بارندگي خوب است يعني زماني که آب زيادي از آبشار به پائين سرازير مي شود و به واسطه بارندگي شاهد سرسبزي و سرزندگي محيط اطراف آبشار خواهيد بود و شايد هم خزه هاي زيبايي روي سنگهاي اطراف روييده باشند که رنگ سبز چشم نوازي به وجود مي آورند. به هيچ وجه در فصول خشک سال به فکر عکاسي از آبشار نباشيد يا حتي در روزهاي ابري چون نور مي تواند تضاد ناخوشايندي بين آب، سنگها يا پوشش گياهي اطراف به وجود بياورد.

در زماني خلوت از آبشار عکس بگيريد
سعي کنيد وقتي از آبشاري عکس مي گيريد محيط خالي از جمعيت باشد تا منظره هر چه طبيعي تر جلوه کند و يکي از بهترين راهکارها، حضور صبح زود در محل است اما اگر در هر صورت محيط پر ازدحام بود صبر کنيد تا خلوت شود يا آنقدر به آبشار نزديک شويد تا به صورت نماي بسته از آن عکس بگيريد
سرعت شاتر را در نظر بگيريد
در رابطه با عکس گرفتن از آب جاري هيچ شيوه مطلقاً صحيح يا مطلقاً اشتباهي وجود ندارد. بعضي دوست دارند طوري از منظره آب روان عکس بگيرند که تمام جزئيات واضح باشند و عده اي هم فقط به حرکت آب اهميت مي دهند. سرعت شاتر دوربين عامل کليدي در تعيين ميزان تحرک آب در عکس شما است. 15/1 ثانيه مي تواند تنظيم خوبي براي محو جلوه دادن حرکت آب باشد يا 250/1 ثانيه يا بالاتر مي تواند تنظيم مناسبي براي منعکس کردن حالت ساکني از آب باشد. اگر مي خواهيد از شاتر با سرعت پائين استفاده کنيد حتماً سه پايه عکاسي به کار ببريد تا مطمئن شويد که تصاوير واضحي مي گيريد. يک فيلتر پلاريزه نيز مفيد خواهد بود البته اگر قصد داريد انعکاس نورهاي ناخواسته را بر روي آب يا سنگها به حداقل برسانيد.

روي آبشار متمرکز نباشيد
شايد گفتن اين نکته عجيب باشد که به هر حال خود آبشار موضوع اصلي عکاسي شما است اما اگر قصد داريد آنرا مهم جلوه دهيد گاهي بهتر است آنرا به عنوان عنصري ثانويه در عکس به تصوير بکشيد. با افزودن چيزي به پيش زمينه عکس مي توانيد توجه بيننده را به آن جلب کنيد سپس مي توانيد نگاه او را به آبشار معطوف نماييد.
اين عامل پيش زمينه مي تواند سنگها، يک درخت افتاده روي زمين، برگها يا حتي چالاب ها باشند. اين کار نه تنها جذابيت بيشتري به عکس شما مي دهد بلکه حس سرزندگي و شادابي را به عکس تان مي افزايد. پس با اولين زاويه اي که در نظر گرفته ايد عکس نگيريد در عوض به اطرافتان نگاه کنيد تا ببينيد نکته جالب تري پيدا مي کنيد تا به ترکيب عکس کمک کند. رمز موفقيت صبور بودن است.
به دنبال يک نفر باشيد
يکي از بهترين شيوه هاي طبيعي جلوه دادن عکس ها حضور يک نفر در عکس است. چنين صحنه اي نه تنها حس طبيعي به بيننده مي دهد بلکه بر جذابيت عکس شما مي افزايد و حکايتي را روايت مي کند. پس از اينکه فردي در عکس تان حضور داشته باشد نترسيد. فقط مطمئن باشيد در صورتي که دوربين در دستان شما جاي گرفته از شاتر با سرعت نسبتاً سريع استفاده مي کنيد يا از سه پايه استفاده کنيد.
از آبشارها مي توان عکسهاي شگفت انگيري تهيه کرد اما براي اين منظور مانند عکاسي از ساير مناظر طبيعي بايد برنامه ريزي داشته باشيد و زمان و موقعيت مناسب را بدانيد.

>

دانشنامه

>

مقاله

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا