تعمیرکاران فروشگاه مرکزی کانن پاسخ میدهند

سوالات متداول در مورد خرابی های دوربین های عکاسی دیجیتال

لنز دوربین بیرون مانده و داخل نمی رود ؟

در این نوع ایراد به اصطلاح گیر پاژ رخ داده و عوامل متعددی باعث بروز ایراد می شوند ، از جمله تکان های شدید و افتادن از ارتفاع در هنگامی که لنز باز و دوربین روشن است ، از کار افتادن موتور فوکوس یا ایراد در یونیت فوکوس و سکوی دیافراگم موجب این اشکال میشود . در این مورد از روشن نمودن دوربین به دفعات خودداری نمایید زیرا با هر بار روشن نمودن دوربین باعث شکستگی ریل های داخل لنز و یا ایراد در مجموعه گیرباکس لنز خواهید شد. با تلاش برای برگنداندن لنز سر جای خود و با استفاده از فشار روی آن نه تنها ایراد برطرف نمی شود بلکه هزینه تعمیر آن را چند برابر خواهید کرد و این اصلا خوب نیست .

لنز دوربین داخل مانده و بیرون نمی آید ؟

در این موارد باز به اصطلاح گیرپاژ رخ داده و ممکن است ایراد در قسمتها وبلوک های دیگر دوربین غیر لنز باشد ، ایراد در مجموعه گیرباکس لنز ، مین بورد دوربین و ... توصیه می شود از تکان دادن دوربین جهت روشن شدن آن و یا باز کردن آن بدون تجهیزات و در مراکز غیر مجاز بپرهیزید و به واحدهای تعمیرگاهی و اشخاص مجاز مراجعه فرمایید .

داخل دوربین شن و ماسه دریا نفوذ کرده ؟

این مورد اگر به موقع رسیدگی نشود و اقدامات اولیه صورت نگیرد ممکن است ایراداتی بعضا پر هزینه را به دنبال داشته باشد . شنهای ساحل خاصیت چسبندگی دارند و به دلیل دارا بودن رطوبت باعث بوجود امدن ایراداتی اساسی می شوند ، در هنگامی که دوربین در ساحل از دست شما به زمین افتاد چه دوربین روشن و یا خاموش بود فورا باطری را از داخل آن خارج نمایید و از روشن کردن آن به دفعات بپرهیزید زیرا شنها به دلیل چسبندگی باعث خوردگی و دفرمه کردن قطعات لنز می شوند و دوربین را به مراکز مجاز خدمات برسانید تا به موقع و سریع ایراد پیگیری شود .

دوربین آب خوردگی دارد

اصطلاح آب خوردگی هم به دوربین های ضد آبی که داخل آب افتاده اند اطلاق می شود و هم به دوربین هایی که در محیط مرطوب نگهداری می شوند . آب خوردگی جزو موارد پرخطر بوده و بعضا دوربین ها را کاملا از کار می اندازد . در این موارد از خشک کردن دوربین با سشوار و یا گذاشتن آن داخل برنج بپرهیزید!!!!! زیرا تمامی قطعات و بلوک های داخل دوربین با این اقدامات روبراه نمی شود و ممکن است در طی مدت زمان ایرادی کوچک تبدیل به ایراد و اشکالی بزرگ کردد . دوربین را در این مواقع روشن نکنید و باطری و رم راخارج کرده و برای سرویس و شستشو به واحد مجاز تعمیرات مراجعه نمایید .

تصویر روی LCD سیاه است

در این موارد رم را داخل دوربین گذاشته و عکسهای گرفته شده خود را نگاه کنید تا از سلامت LCD اطمینان یابید. بعد از گذر از این مرحله دوربین را روشن کرده و دکمه DISP روی دوربین را فشار دهید ، اگر باز هم تصویری مشاهده نمی کنید حتما با ایرادی در سکوی دیاف یا CCD لنز دوربین خود مواجه شده اید که این ایرادات عموما بر اثر کارکرد زیاد ، نگهداری در محیط مرطوب بوجود می آیند که با مراجعه به مراکز سرویس مجاز ما مشکل حل خواهد شد .

خطای کارت حافظه دارد

خشاب رم در دوربین قسمت مهمی در دوربین های دیجیتال محسوب می شود و باید گفت اگر این قسمت کار نکند در واقع دوربینی برای ثبت لحظات زیبای زندگییتان نخواهید داشت . خشاب رم قطعه ای حساس در دوربین است و نیاز به مهربانی دارد و نباید با آن برخورد خشنی داشت . ممکن است خود رم شما بر اثر ویروس کامپیوتری دچار ایراد باشد که در دوربین خطا ایجاد می کند . ممکن است خشاب رم شما بر اثر فشار بیجا و زیاد در هنگان جا زدن رم و یا اشتباه جا زدن آن دچار ایراد شود که در این مواقع سعی نکنید رم را به زور و باضربه جا بزنید که شاید کار بکند با این کار پایه های ظریف خشاب را شکسته و یا از روی مین می کنید .با مراجعه به مرکز خدمات و صرف هزینه ای اندک دوربین خود را سالم و سرحال نگاه دارید .

طرح پرسش از تعمیرکاران دوربین عکاسی

اگر برای دوربین شما هم مشکلی پیش آمده قبل از هر اقدامی با تعمیرکاران ما مشورت کنید


ارسال فرم

در بسیاری از مواقع در اثر سهل انگاری در تعمیر درست دوربین عکاسی وسپردن دوربین به افراد غیر حرفه ای ، کوچکترین مشکل ، تبدیل به مشکلی بزرگ با هزینه ای زیاد خواهد شد و گاهی هم بدلیل ناآشنایی افراد با تعمیر ، صاحب دوربین میبایست هزینه تعویض قطعه به جای تعمیر آنرا بپردازد . لذا با توجه به سابقه و دانش تعمیرگاه فروشگاه مرکزی کانن در زمینه تعمیر دوربین های عکاسی پیشنهاد میگردد قبل از هر اقدامی با کارشناسان ما با تلفن 33223767 - 013 تماس بگیرید .

اگر دوربین شما دچار نقص فنی شده تعمیرات آن را به عهده ما بگذارید
هم میتوانید بصورت حضوری و هم میتوانید بصورت ارسال پیکی یا پستی دوربین را بدست ما برسانید
تماس بگیرید 33223767 - 013

>

تعمیرات دوربین

فروشگاه مرکزی کانن

پیگیری سفارشات

درباره فروشگاه مرکزی کانن


فروشگاه مرکزی کانن

گیلان - رشت - خیابان لاکانی - روبروی بانک ملی - فروشگاه مرکزی کانن

بخش فروش : 33239498-013

بخش فروش : 33244314-13

تعمیرات پرینتر : 33252914-13

تعمیرات دوربین : 33223767-13

instagram/canonpersia

telegram.me/canonpersiacenter

تمامی حقوق محفوظ و در اختیار فروشگاه مرکزی کانن می باشد
فروشگاه مرکزی کانن - فروش انواع دوربین عکاسی دیجیتال , انواع کیف دوربین ,سه پایه عکاسی و فیلمبرداری و سایر تجهیزات دوربین همچنین تعمیرات حرفه ای دوربین عکاسی
استفاده از هر قسمتی از اطلاعات این پایگاه اطلاع رسانی بدون مجوز کتبی ازفروشگاه مرکزی کانن ممنوع میباشد

طراحی و اجرا از استودیو وبلیزیا